Galaxy A24 będzie jednym z najtańszych Samsungów w tym roku!

Kolejny smartfon od koreańskiego producenta ma być przedstawicielem niskiej półki cenowej.

Źródło: Samsung

Początek 2023 roku wydaje się niezwykle pracowity dla Samsunga. Zaledwie miesiąc temu na rynku zadebiutowały najnowsze flagowce z serii Galaxy S23, następnie zobaczyliśmy premierę średniaka Galaxy A54 5G, a teraz do sieci trafiły przecieki na temat kolejnego urządzenia od popularnej marki. Mowa o modelu Galaxy A24, czyli budżetowym smartfonie, którego spekulowana cena to 285 dolarów (około 1200 złotych).

Telefon będzie średniej wielkości, a na jego froncie znajdziemy ekran o przekątnej 6.5-cala. Ważną informacją jest obecność szybkiego odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz, choć zapewne nie będzie to odświeżanie adaptacyjne (opcja ta automatycznie dostosowuje częstotliwość do treści i pomaga oszczędzić baterię, przy jednoczesnym zachowaniu płynniejszych animacji). Ekran otrzyma rozdzielczość Full HD+, a jego maksymalna jasność wyniesie 1000 nitów.

Zobacz również:

Galaxy A24 będzie jednym z najtańszych Samsungów w tym roku!

Źródło: Thetechoutlook.com

Sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon 680. Ta sama jednostka została wykorzystana do konstrukcji takich średniaków jak Xiaomi Redmi Note 11, Realme 9 czy Motorola Moto G52. Nowy smartfon Samsunga zostanie również wyposażony w funkcję, która już dawno zniknęła ze wszystkich topowych flagowców. Jest nią obecność tacki na karty Micro SD, dzięki której użytkownicy będą w stanie rozszerzyć pamięć masową urządzenia nawet o 1 TB.

Galaxy A24 będzie jednym z najtańszych Samsungów w tym roku!

Źródło: Thetechoutlook.com

Na pleckach telefonu znajdzie się zestaw trzech obiektywów, a jeden z nich będzie kamerą główną o rozdzielczości 50 Mpix. Aparat ma być wspierany przez dwa dodatkowe obiektywy - ultraszeroki oraz makro. Urządzenie zostanie wyposażone w baterię o standardowej wielkości (5000 mAh), którą naładujemy z mocą 25 W.

Samsung planuje na ten rok jeszcze sporo premier, wśród których znajdą się:

  • debiut Galaxy Z Folda 5 oraz Z Flipa 5,
  • premiera Galaxy Watcha 6,
  • (prawdopodobny) pokaz Galaxy S23 FE.

Szczególnie ciekawie zapowiada się nowy Galaxy Z Flip 5, a więcej informacji na temat kolejnego składanego Samsunga znajdziecie tutaj.