Galaxy A32. Poznajcie najtańszego Samsunga z 90 Hz ekranem AMOLED

Samsung Galaxy A32 w wersji z modemem sieci 4G LTE jest najtańszym smartfonem Samsunga z 90 Hz ekranem AMOLED. Co jeszcze wyróżnia nowego średniaka? Czy to godny konkurent dla Realme i Xiaomi?

Samsung ostatnimi czasy wprowadza dwie wersje swoich średniaków. Modele najczęściej różnią się obecnością modemu sieci 5G. Czasami droższe warianty otrzymują również wydajniejszy procesor, który jest niezbędny do obsługi 5G.

Samsung Galaxy A32

Samsung Galaxy A32

Po premierze Samsunga Galaxy A32 5G nadszedł czas na nieco tańszy wariant posiadający modem sieci 4G LTE.

Najważniejszym elementem specyfikacji technicznej tego średniaka jest ekran. Jest to bowiem najtańszy smartfon Samsunga z 90 Hz wyświetlaczem. W Galaxy A32 4G zastosowano wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U o rozdzielczości Full HD+ z wbudowanym optycznym czytnikiem linii papilarnych. Całość została zabezpieczona szkłem Corning Gorilla Glass 5.

Co ciekawe droższy Galaxy A32 5G posiada znacznie gorszy ekran. Mowa o panelu LCD o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości HD+ oraz 60 Hz częstotliwości odświeżania.

Niestety poza ekranem Samsung Galaxy A32 4G nie wyróżnia się spośród konkurencji. Samsung postawił na tani procesor z ośmioma rdzeniami. Prawdopodobnie jest to MediaTek Helio G80. Bazowa konfiguracja ma 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Specyfikacja techniczna Samsunga Galaxy A32

Specyfikacja techniczna Samsunga Galaxy A32

Samsunga Galaxy A32 4G wyposażono w 64 MP aparat główny z 8 MP aparatem ultra szerokokątnym, 5 MP czajnikiem głębi oraz 5 MP makro obiektywem.

Smartfon zasilany będzie z akumulatora o pojemności 5000 mAh z 15 W ładowaniem przewodowym.

Źródło: sammobile.com