Galaxy A54 5G w końcu zadebiutował na rynku! Kupując teraz smartfona, otrzymasz od Samsunga prezent

Nowy przedstawiciel średniej półki cenowej pojawił się w oficjalnej przedsprzedaży.

Fot. Samsung

Rusza przedsprzedaż Galaxy A54 5G

Galaxy A54 5G to kolejny smartfon Samsunga, który zadebiutował w tym roku na rynku. Urządzenie jest wyraźnie tańsze niż flagowe modele z serii Galaxy S23 i celuje raczej w grono mniej wymagających użytkowników. Wraz z premierą urządzenia ruszyła także jego oficjalna przedsprzedaż, w której przy zakupie telefonu otrzymamy gratis słuchawki Galaxy Buds2. Sprawdźmy najpierw, czy ta oferta się opłaca.

Smartfon zadebiutował w cenie 2399 zł, a więc jest wyraźnie droższy od swojego poprzednika, który na premierę kosztował 2099 zł. Podwyżka cen nie jest tak duża, jak w przypadku flagowej serii, ale nadal pozostaje zauważalna. Słuchawki Galaxy Buds2 możemy zakupić za około 500 zł, a więc jest to przybliżona kwota, którą zaoszczędzimy, dokonując zakupu w przedsprzedaży.

Zobacz również:

Galaxy A54 5G 8/128 GB (czarny) + słuchawki Galaxy Buds2

  • Cena: 2399 zł / Link

Galaxy A54 5G 8/128 GB (fioletowy) + słuchawki Galaxy Buds2

  • Cena: 2399 zł / Link

Galaxy A54 5G 8/128 GB (zielony) + słuchawki Galaxy Buds2

  • Cena: 2399 zł / Link

Galaxy A54 5G 8/128 GB (biały) + słuchawki Galaxy Buds2

  • Cena: 2399 zł / Link

Czym Galaxy A54 5G różni się od swojego poprzednika?

Smartfon Galaxy A54 5G w kolorze żółtym.

Fot. Samsung

Pierwszą istotną różnicą między Galaxy A54 5G a Galaxy A53 5G jest zmodyfikowany design. Nowy model posiada obiektywy wtopione w plecki urządzenia, podobnie jak ma to miejsce w przypadku flagowców Samsunga. Starsze urządzenie oferuje wyraźnie odstającą wysepkę z aparatami, z której koreański producent powoli rezygnuje. Różnice widoczne są również w wielkości wyświetlacza, który w tegorocznym modelu jest mniejszy i posiada przekątną 6.4-cala (zeszłoroczny wariant został wyposażony w 6.5-calowy ekran). Pozostałe elementy związane z wyglądem, takie jak ramki wokół wyświetlacza czy umiejscowienie kamerki do selfie, pozostają niemalże identyczne.

Najważniejszą zmianą dotyczącą specyfikacji jest użycie nowego procesora oraz 8 GB pamięci RAM w każdej wersji urządzenia. Chipset, który został wykorzystany do konstrukcji smartfona, to Exynos 1380. W testach syntetycznych wypada on wyraźnie lepiej od swojego poprzednika, a więc tegoroczny Galaxy A54 5G będzie zauważalnie wydajniejszy od swojego poprzendnika.

Nie sposób też nie wspomnieć o aparatach. Patrząc na ich liczbę i rozdzielczość można pomyśleć, że Samsung raczej zrobił krok wstecz, jednak jak wiadomo, nie liczy się ilość, ale jakość. Nie dość, że producent w końcu zrezygnował z dedykowanego czujnika głębi, to jeszcze główny aparat 50 MP ma o wiele większą matrycę niż 108 MP u poprzednika, dzięki czemu zdjęcia będą zdecydowanie jaśniejsze i lepiej oddające naturalne kolory. Wygląda więc na to, że Galaxy A54 będzie poważnym kandydatem do najlepszego fotograficznego średniaka 2023 roku.

Aktualizacja: 21 marca 2023 15:05

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: