Galaxy Alpha, czyli odpowiedź Samsunga na iPhone'a 6, na kolejnych zdjęciach

Do sieci trafiły nowe zdjęcia prezentujące nienazwany jeszcze telefon Samsunga. Wedle przecieków model ten ma nazywać się Galaxy Alpha i być bezpośrednim konkurentem iPhone'a 6 od Apple.

Jeśli potwierdzą się doniesienia do wykorzystaniu przez firmę Tima Cooka 4,7-calowego panelu w nowym telefonie, to Samsung nie ma obecnie w ofercie telefonu, który mógłby bezpośrednio konkurować z nadchodzącym smartfonem Apple. Tegoroczny sztandarowy model telefonu od koreańskiego producenta, czyli zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie Galaxy S5, ma znacznie większe gabaryty niż spodziewany iPhone 6.

Co prawda Apple jeszcze nie potwierdziło, że nowy iPhone 6 będzie miał ekran o długości przekątnej 4,7 cala, ale najwyraźniej Samsung szykuje już odpowiedź na nowy telefon firma z Cupertino. Do sieci trafiły kolejne zdjęcia, na których rzekomo widać nowy model o nazwie Galaxy Alpha. Ma być to telefon z 4,7-calowym ekranem HD i obudową wykonaną z aluminium, który można porównać pod względem wymiarów i specyfikacji do smartfona Sony Xperia Z1 Compact.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [16.09.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
Galaxy Alpha, czyli odpowiedź Samsunga na iPhone'a 6, na kolejnych zdjęciach

Galaxy Alpha z 4,7-calowym ekranem ze względu na gabaryty i jakość wykonania mógłby konkurować bezpośrednio z urządzeniem od Apple. Jeśli doniesienia się potwierdzą, trafi on do sprzedaży jeszcze w sierpniu, na moment przed oficjalną prezentacją iPhone’a 6. Samsung ma podobno w planach dwie wersje tego urządzenia różniące się zastosowanym procesorem. W jednej z nich ma znaleźć się Snapdragon 801, a w drugiej procesor Exynos 5 Octa.

źródło: gsmarena.com