Galaxy Alpha doczeka się następców. Może tym urządzeniom uda się pokonać iPhone'a 6

Samsung planuje na wrzesień dużą premierę, jaką jest nowa wersjs phabletu Galaxy Note, ale to nie jedyne nowe urządzenie w ofercie koreańskiej firmy, które trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2014 roku. Już na początku tego miesiąca poznaliśmy Galaxy Alpha, czyli 4,7-calowego konkurenta dla niezaprezentowanego jeszcze iPhone’a 6.

Do oferty Samsunga dołączyło w tym miesiącu zupełnie nowe urządzenie. Jest to telefon wyposażony w 4,7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości HD i przyzwoitej specyfikacji. Patrząc na jego budowę i metalowe wykończenie, gabaryty oraz długość przekątnej wyświetlacza jeszcze przed premierą został ochrzczony odpowiedzią na iPhone’a 6 od Apple.

Firma Tima Cooka nie zaprezentowała co prawda jeszcze oficjalnie nowego smartfona, ale do spodziewanego debiutu iPhone’a 6 dzieli nas już tylko kilkanaście dni. Jeśli wierzyć w przecieki, to urządzenie będzie mieć właśnie 4,7 calowy ekran, podobnie jak w przypadku Galaxy Alpha. To zresztą nie koniec podobieństw: oba telefony łączy dość podobny wygląd i brak możliwości wykorzystania kart microSD. Niestety, w przypadku Samsunga zawodzi nieco rozdzielczość wynosząca zaledwie 1280 na 720 pikseli.

Użytkownicy Samsunga bardzo długo czekali na urządzenie z metalowymi elementami obudowy i ekranem o rozsądnej wielkości. Ostatnie flagowce mają 5-cio calowe wyświetlacze i niezmiennie plastikowe obudowy. Możliwe jednak, że producent chce wreszcie poeksperymentować z innymi materiałami.

Co ciekawe, Galaxy Alpha ma nie być urządzeniem jedynym w swoim rodzaju. Jeśli wierzyć serwisowi sammobile.com koreańska firma planuje całą linię urządzeń o nazwie A-Series, która ma zostać zaprezentowana w nadchodzących tygodniach. Galaxy Alpha jest tylko pierwszym z nich.