Galaxy Buds 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [05.08.2021]

Samsung ma zamiar zastąpić swoje oryginalne bezprzewodowe słuchawki douszne modelem Galaxy Buds 2. Ich premiera ma się odbyć na wydarzeniu Samsung Unpacked w dniu 11 sierpnia.

Źródło: Evan Blass / Twitter

W stosunkowo krótkim czasie Samsung wyrobił sobie pozycję na rynku bezprzewodowych słuchawek i wygląda na to, że premiera Galaxy Buds 2 zbliża się wielkimi krokami. Oto, co do tej pory udało nam się dowiedzieć na ich temat.

Samsung Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds 2 - data premiery

Samsung przeprowadził już w tym roku kilka wydarzeń, między innymi w styczniu zaprezentował Galaxy Buds Pro. Obecnie twierdzi się, że nowe słuchawki pojawią się tego lata, natomiast SamMobile podaje, że będzie to lipiec lub sierpień.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [05.08.2021]
  • Galaxy Buds 2 - znamy już specyfikację techniczną!
  • Galaxy Buds 2 skopiują funkcję znaną z AirPods

Tymczasem Yonhap News Agency donosi, że Samsung przedstawi trzy nowe telefony w sierpniu: Samsung Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. 91mobiles podaje, że Buds 2 pojawią się w sierpniu wraz z Galaxy Watch 4. Możemy więc zakładać, że Samsung zaprezentuje wszystkie te urządzenia jednocześnie.

Najnowsze informacje są takie, że wydarzenie Samsung Unpacked 2021 odbędzie się w dniu 11 sierpnia. Galaxy Buds 2 podobno trafiło już do masowej produkcji, co sugeruje , że słuchawki są dość blisko wejścia do sprzedaży. Roland Quandt napisał na Twitterze w maju, że premiera słuchawek odbędzie się "raczej wcześniej niż później".

Samsung Galaxy Buds 2 - cena

Niektóre plotki sugerują, że nowe Buds 2 zastąpią oryginalne Galaxy Buds, które obecnie są podstawowymi słuchawkami od Samsunga.. Uważa się, że będą kosztować £ 100 / 100 USD (ok. 400 zł). Jednak nie wszyscy zgadzają się z tą informacją, mówiąc, że będą wycenione na 170 dolarów (ok. 650 zł), co umieściłoby je poniżej Galaxy Buds Pro.

91mobiles uzyskało informacje, które mówią, że Buds 2 będą kosztować 149 - 169 dolarów (ok. 570 - 700 zł). Z kolei MySmartPrice twierdzi, że będą kosztować 180 - 200 euro (ok. 800 - 900 zł).

Przeliczanie tych cen na polską walutę powoduje dramatyczne różnice. Spodziewamy się, że polskie ceny będą bardziej zbliżone do tej podawanej w Euro.

Samsung Galaxy Buds 2 - design

Nie wiadomo zbyt wiele na temat specyfikacji Galaxy Buds 2, ale oto jak kształtują się one do tej pory w oparciu o plotki.

Jeśli chodzi o dosłowny kształt, uważa się, że będą miały podobny design do większości istniejących Galaxy Buds. Oznacza to, że nie będą w kształcie fasolki, jak Galaxy Buds Live, lecz będą to bardziej zaokrąglone pąki bez odstających łodyg.

Źródło: 91Mobiles

Źródło: 91Mobiles

Szkic obudowy zamieszczony na Twitterze nie zdradza zbyt wiele, choć podobno jest ona większa niż dotychczas. Ciekawsze jest to, że GalaxyClub twierdzi, że Buds 2 będą kolorystycznie dopasowane do Galaxy Z Fold 3 w kolorze czarnym, białym, fioletowym i zielonym.

SamMobile również zgadza się z tymi kolorami, a patrząc na poprzednie urządzenia wiemy, że Samsung lubi oferować różne warianty kolorystyczne. 91mobiles przedstawiło ekskluzywne rendery, podając, że wszystkie wersje będą białe z zewnątrz i kolorystycznie dopasowane wewnątrz.

Źródło: 91Mobiles

Źródło: 91Mobiles

Uznany leakster, Evan Blass, zamieścił niedawno animacje parowania słuchawek, które ujawniają ich wersje kolorystyczne i kształt, co pokrywa się z wcześniejszymi plotkami.

Samsung Galaxy Buds 2 - specyfikacja

Potwierdzenie pomniejszych szczegółów i funkcji, takich jak Bluetooth, prawdopodobnie będzie musiał poczekać na wydarzenie Unpacked. Możemy jednak założyć, że Buds 2 będą posiadać sterowanie dotykowe i wsparcie dla cyfrowych asystentów.

Słuchawki trafiły niedawno do testów FCC, dzięki czemu możemy przyjrzeć się samym wkładkom dousznym - wyglądają podobnie do istniejącego modelu Pro. Wygląda na to, że mają one wewnętrzne i zewnętrzne mikrofony wraz z czujnikiem IR do wykrywania położenia (w i poza uchem użytkownika). Obudowa również wydaje się pasować do modelu Pro i ma takie same specyfikacje ładowania: 2.5 W nominalnego ładowania (5 v * 500 mA).

Galaxy Buds 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [05.08.2021]

Brak otworu wentylacyjnego, jak w przypadku wkładek Pro, może sugerować brak aktywnej redukcji szumów. Jednak uznany leakster, Ice Universe, twierdzi, że będzie inaczej - chociaż "redukcja" może oznaczać coś w połowie drogi do ANC, wraz z lepszą jakością dźwięku. Udostępniono również zdjęcie przedstawiające kształt Buds 2.

Niektóre przecieki sugerują ANC, podczas gdy inni mówią, że będzie go brakowało. Ice Universe zamieścił zrzut ekranu, który wydaje się potwierdzać, że redukcja szumów jest jednak obecna. Razem z nią słuchawki oferują tryb dźwięku otoczenia, dzięki czemu można wybrać, aby słyszeć, co dzieje się wokół.

Coś, co chcielibyśmy jeszcze zobaczyć, to na pewno dłuższy czas pracy na baterii. Oryginalne Galaxy Buds oferują tylko od sześciu do siedmiu godzin pracy na baterii.

AKTUALIZACJA 13.07.2021

Jakbyśmy nie widzieli już wystarczająco dużo materiałów dotyczących Galaxy Buds 2, Evan Blass zamieścił trzy pliki GIF, które pokazują najnowsze słuchawki Samsunga w oficjalnej animacji parowania. Pokrywają się one z powyższymi przeciekami pod względem kształtu i kolorystyki.

Galaxy Buds 2 mają zostać zaprezentowane podczas tegorocznego wydarzenia Galaxy Unpacked. Oprócz samych słuchawek, Samsung ma również przedstawić inne rodzaje urządzeń: Galaxy S21 FE, Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic, Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3.

AKTUALIZACJA 22.07.2021

Do sieci trafiły nowe rendery Galaxy Buds 2!

Samsung nie spieszył się z podaniem oficjalnej daty kolejnego wydarzenia Galaxy Unpacked, na którym zaprezentuje Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4 (i Galaxy Watch 4 Classic) oraz Galaxy Buds 2. Jednak ani jeden ważny szczegół na temat tych nadchodzących produktów nie został pozostawiony w tajemnicy, wszystko dzięki górze przecieków i plotek w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

A zanim Samsung wyjdzie na scenę w przyszłym miesiącu, najwyraźniej pojawi się ich jeszcze więcej. Znany leakster, Evan Blass, po raz kolejny opublikował bardzo szczegółowe rendery Galaxy Buds 2, dając nam jeszcze jedno spojrzenie na ich projekt oraz etui do ładowania.

Rendery pokazują słuchawki i ich etui do ładowania w kolorze czarnym, białym, zielonym i fioletowym - etui posiada odpowiadający słuchawkom kolor wewnątrz, co jest miłym akcentem. Żółta wersja Galaxy Buds 2 również powinna być dostępna. Wskazują na to rendery odkryte wewnątrz aplikacji Galaxy Wearables.

Nie ma wiele więcej, aby zobaczyć tutaj, ponieważ, ponownie, wszystko wyciekło wcześniej i jest mało do żadnych niespodzianek w lewo na 11 sierpnia Unpacked wydarzenia. Będziemy pokrycia imprezy wszystkie takie same przynieść wszystkie oficjalne informacje i szczegóły, więc nie zapomnij, aby utrzymać sprawdzanie z powrotem.

AKTUALIZACJA 30.07.2021

Premiera Galaxy Buds 2 już 11 sierpnia!

Czy „dobre” jest wystarczająco dobre? Takie pytanie zadaje nam Samsung w najnowszym zwiastunie wydarzenia Galaxy Unpacked. Ma to być wirtualny event, który będziemy mogli śledzić na oficjalnej stronie koreańskiego producenta. Obędzie się on 11 sierpnia, czyli już za niecałe dwa tygodnie.

Wideo zabiera nas w podróż w czasie i prowadzi przez historię telefonów komórkowych, podczas gdy lektor naprowadza nas na kluczowe pytanie: Czy „dobre” jest wystarczająco dobre? Zwiastun pokazał nam także efektowną grafikę z najnowszym Galaxy Z Fold 3 w roli głównej. Mogliśmy zobaczyć jak smartfon rozkłada się ukazując linię budynków, przywołującą na myśl fragmenty filmu Incepcja. Cały zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

AKTUALIZACJA 02.08.2021

Galaxy Buds 2 będą tańsze niż myślisz!

Zgodnie z najnowszym przeciekiem, przekazanym za pomocą Twittera, słuchawki Galaxy Buds 2 będą dostępne w Europie za około 170 euro (ok. 770 zł). Cena ta jest o 30 euro mniejsza, niż w przypadku premiery Galaxy Buds Pro. Jednakże, nie ma żadnych konkretnych informacji, czy rzekome 170 euro jest kwotą zawierającą podatki, dlatego trzeba ją traktować raczej orientacyjnie. Nie jest to pierwszy raport, który sugeruje, że Galaxy Buds 2 mogą zostać wycenione na mniejszą kwotę niż Galaxy Buds Pro. Informacja ta może zaskakiwać tym bardziej, gdyż nowe słuchawki Samsunga posiadają wbudowaną funkcję ANC (aktywna redukcja hałasu).

Według plotek, Galaxy Buds 2 mają być trzecią parą słuchawek Samsunga, które zaoferują funkcję aktywnej redukcji hałasu (ANC). Innymi takimi modelami firmy są Galaxy Buds Live oraz wspomniane wcześniej Galaxy Buds Pro. Z tego co wiadomo, Galaxy Buds 2 mają działać aż 20 godzin na jednym ładowaniu z włączonym ANC lub do 29 godzin bez niego, a 5-minutowe ładowanie ma dać aż 1 godzinę dalszej pracy na baterii. Wkładki mają posiadać także trzy mikrofony, łączność Bluetooth 5.2 oraz certyfikat IPX2. Certyfikacja ta oznacza, że Galaxy Buds 2 nie zostały przetestowane pod kątem odporności na kurz, ale będą odporne na przypadkowanie zachlapanie do 10 minut.

AKTUALIZACJA 03.08.2021

Galaxy Buds 2 będą miały nowy, lecz mniej wygodny proces parowania

Aplikacja Galaxy Wearable, która służy do podłączenia wszystkich słuchawek i smartwatchów Samsunga z telefonem, została zaktualizowana o nową niebieską ikonę oraz komunikaty o możliwości podłączenia Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Buds 2. Aby być bardziej precyzyjnym, w aplikacji można znaleźć opcję podłączenia Galaxy Buds 2, która przedstawia ich nowy proces parowania.

Wydane do tej pory modele Galaxy Buds mogą być wprowadzone w tryb parowania poprzez umieszczenie ich w uszach, a następnie dotknięcie i przytrzymanie każdej słuchawki przez trzy sekundy. Proces ten, w przypadku Galaxy Buds 2, będzie nieco mniej wygodne - będziesz musiał umieścić wkładki w etui i dopiero wtedy dotknąć i przytrzymać je przez trzy sekundy, zanim przejdą w tryb parowania.

Warto zauważyć, że wszystkie istniejące Galaxy Buds mogą być również sparowane z nowymi urządzeniami. Wystarczy po prostu umieścić je w etui do ładowania, zamknąć go, a następnie otworzyć etui z powrotem (tak długo, jak zostały one rozłączone z poprzednim urządzeniem). Ta metoda będzie prawdopodobnie nadal działać, choć nie możemy być pewni na ten moment. Na szczęście, premiera nowych słuchawek Samsunga odbędzie się już w przyszłym tygodni. Poniżej znajduje się krótko informacja na temat wydarzenia Galaxy Unpacked oraz sposób na jego oglądanie na żywo.

AKTUALIZACJA 04.08.2021

Znamy pełną specyfikację techniczną Galaxy Buds 2!

W sieci pojawiła się specyfikacja nadchodzących słuchawek Samsunga. Jak pisaliśmy wcześniej, Galaxy Buds 2 będą posiadały funkcję ANC. Natomiast tym razem, w sieci pojawiła się dokładna specyfikacja techniczna nadchodzących słuchawek true wireless.

Jak można się było spodziewać, Galaxy Buds 2 będą w stanie połączyć się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.2. Łączny czas pracy na baterii z włączonym ANC ma wynosić ok. 18 godzin, z czego 5 godzin wyniesie działanie samych słuchawek, a pozostałe 13 godzin zapewni etui ładujące. Korzystanie ze słuchawek bez włączanego ANC ma zaoferować aż 28 godzin czasu pracy - 10 godzin dla słuchawek oraz dodatkowe 18 godzin po doładowaniu ich w etui. Co ciekawe, z podanych informacji wynika, że zaledwie 5 minut ładowania słuchawek wystarczy, aby mogły one działać przez kolejną godzinę. Bateria w każdej słuchawce ma pojemność 61 mAh, a akumulator w etui 472 mAh.

Każda ze słuchawek będzie posiadała dwa głośniki: 11 mm "woofer" oraz 6,5 mm "tweeter". Galaxy Buds 2 posiadają także trzy mikrofony, które zostały umieszczone w ich obudowach. Mikrofony te będą dodatkowo wspomagać technologię ANC. Co może niektórych zdziwić, etui zawsze będzie w kolorze białym, niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej. Kolor ten pojawia się dopiero wewnątrz, który dopasowany jest do słuchawek. Ich sugerowana cena ma wynieść 170 euro (około 770 złotych), jednak należy pamiętać, że cena ta będzie inna w momencie premiery.

Galaxy Buds 2 przed premierą? Mamy zdjęcia

Rzekoma decyzja Samsunga o podjęciu walki z przeciekami, dotyczącymi najnowszych urządzeń firmy, chyba na nikim nie wywarła większego wrażenia. Z dotychczasowych informacji wiemy właściwie już wszystko, co mogą zaoferować nam Galaxy Buds 2. Zarówno pełna specyfikacja, cena, jak i wygląd zostały ujawniona przed ich premierą. Jednak tym razem dostaliśmy prawdziwą perełkę.

Użytkownik Twittera, @AhmedQwaider888, opublikował zdjęcia, które mają przedstawiać finalną wersję Galaxy Buds 2. Oprócz samych słuchawek, na zdjęciach znalazło się także opakowanie oraz etui ładujące. Jak można się było spodziewać, pudełko nie zwiera wiele więcej, niż samo urządzenie, kabel USB oraz wymienne gumki.

Wydaje się, że Ahmed zdołał także przetestować nowe słuchawki Samsunga (aplikacja Galaxy Wearable dostała wczesną aktualizację, która pozwala już połączyć je z telefonem) i krótko opisał swoje doświadczenia poprzez post na Facebooku. Według jego opisu, Galaxy Buds 2 mają działać przez pełne 5 godzin oraz dodatkowe 20 godzin dzięki ładowaniu ich w etui. Co więcej, aktywna redukcja hałąsu (ANC) wydaje się być o wiele lepsza niż ta, którą oferują Galaxy Buds Pro.

Jak pisaliśmy wcześniej, na ten moment wiemy już właściwie wszystko. Jedyną szansą Samsunga na zaskoczenie nas jest wypowiedzenie jednego zdania pod koniec wydarzenia: one more thing.

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

Źródło: Ahmed Qwaider / Twitter

AKTUALIZACJA 05.08.2021

Zobacz przedpremierowy unboxing Galaxy Buds 2

Na portalu YouTube pojawił się pierwszy film, który przedstawia rozpakowywanie zestawu Galaxy Buds 2. Wideo pokazuje opakowanie oraz jego zawartość, nowy proces parowania słuchawek i ustawienia wewnątrz aplikacji Galaxy Wearable.

Jak oglądać Galaxy Unpacked 2021?

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Jak to miało miejsce w przypadku poprzednich edycji na przestrzeni ostatniego roku, sierpniowe Galaxy Unpacked będzie transmitowane na żywo w Internecie. Z powodu wciąż panujących restrykcji względem pandemii, wciąż nie zdecydowano się na przeprowadzenia wydarzenia z udziałem publiczności. Firma udostępnia nam dwa sposoby na oglądanie tej transmisji: na oficjalnym kanale YouTube lub bezpośrednio na stronie samsung.com.

Wszystkie informacje na temat sierpniowego wydarzenia Galaxy Unpacked znaleźć można w tym materiałem zbiorczym. Przedstawiamy tam wszystko, czego dowiedzieliśmy się do tej porty odnośnie urządzeń, które mają zostać zaprezentowane, zaplanowanej daty premiery oraz sposobów na oglądanie wydarzenia na żywo.

Aktualizacja: 05 sierpnia 2021 13:05
Aktualizacja: 04 sierpnia 2021 16:30
Aktualizacja: 03 sierpnia 2021 13:10
Aktualizacja: 02 sierpnia 2021 08:00
Aktualizacja: 30 lipca 2021 14:30
Aktualizacja: 22 lipca 2021 07:30