Galaxy Fold 5 na ostatniej prostej przed premierą. Mamy kolejne przecieki o nowym składaku Samsunga

Samsung Galaxy Fold 5 ma ujrzeć światło dzienna podczas Galaxy Unpacked 2023. Już teraz pojawiły się pierwsze benchmarki urządzenia.

Fot. SmartPrix/OnLeaks

Pojawiają się kolejne informacje na temat nadchodzących składaków Samsunga. Co prawda nie przyniosą one wielu zmian jeśli chodzi o design, ale według najnowszych informacji powinny przynajmniej dać popis możliwości obliczeniowych dzięki mocniejszym i lepiej chłodzonym podzespołom.

Seria Galaxy Fold od lat jest jedną z najciekawszych serii smartfonów obecnie dostępnych w sprzedaży. Składane ekrany może nie są już absolutną nowością i kilka firm zdecydowało się na podobne rozwiązania, jednak Samsung wydaje się cały czas być liderem tej technologii. Co prawda, tak jak pisaliśmy w tym artykule, wygląda też na to, że koreańska firma straciła trochę werwę jeśli chodzi o większe, rewolucyjne zmiany w swoich składakach.

Zobacz również:

  • Galaxy Flip 5 będzie miał specjalne wersje aplikacji. Wszystko dzięki współpracy z Google
  • Galaxy Folda 5 jeszcze nie ma, a już pojawiają się przecieki na temat Folda 6

Na szczęście cały czas pozostaje sama moc obliczeniowa, która z roku na rok się powiększa. Tak też będzie tym razem, co pokazuje nowy przeciek z platformy benchmarkowej Geekbench. Dzięki niej producenci testują moc swoich smartfonów i pojawił się tam między innymi właśnie Fold 5.

Galaxy Fold 5 na ostatniej prostej przed premierą. Mamy kolejne przecieki o nowym składaku Samsunga

Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się kilku informacji na temat specyfikacji i mocy nowego telefonu. Tak jak się spodziewaliśmy, jego sercem będzie Snapdragon 8 Gen 2, który osiągnął w tym przypadku wynik 1845 w teście 1-rdzeniowym oraz 5083 w teście wielordzeniowym. Ponadto telefon wyposażono w 12 GB pamięci RAM i działa on pod kontrolą Androida 13. Możliwe, że konfiguracji RAMu będzie więcej, ale 12 wydaje się być podstawową wartością dla nadchodzącego telefonu. jednak więcej oficjalnych informacji powinniśmy dowiedzieć się już w lipcu, kiedy to telefon zostanie zaprezentowany podczas Galaxy Unpacked 2023.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: