Galaxy Fold: premiera niedługo

Galaxy Fold został zaprezentowany w lutym, dwa miesiące później trafił do pierwszych recenzentów i... wycofano go na skutek licznych wad. Ale szef Samsunga zapowiada: wkrótce znajdzie się w sprzedaży.

Galaxy Fold to przypadek urządzenia, które udostępniono za wcześnie. Pisaliśmy o jego mankamentach w artykule "Ekran Galaxy Fold psuje się po jednym dniu użytkowania". Promocja składaka została wstrzymana i w temacie zapadła cisza - do dzisiaj. A co się stało dziś? Otóż DJ Koh, odpowiedzialny za dział mobilny firmy Samsung (prowadził prezentację Samsung S10, podczas której pokazany został również Fold), powiedział w wywiadzie dla The Korea Herald, że "wykryto i sprawdzono już źródła powodujące problemy z urządzeniem, a efekty tych oględzin zostaną podsumowane jeszcze w tym tygodniu".

Galaxy Fold: premiera niedługo

Z całego wywiadu wynika, że Samsung znalazł rozwiązanie problemu, który napotkał jeden z recenzentów urządzenia - Dieter Bohn (wyjaśniamy to szerzej we wspomnianym wcześniej artykule). Rozwiązanie to polega między innymi zmniejszenie przerw pomiędzy ramkami a folią ochronną. Niektórzy recenzenci narzekali również na nieprawidłowe funkcjonowanie wyświetlacza po zdjęciu folii - która wygląda jak zwykła folia ochronna dla smartfonów. Na pytanie, czy Galaxy Fold trafi do USA w ciągu miesiąca, Koh odpowiedział enigmatycznie: "nie będziemy spóźnieni". Oznacza to, że powinniśmy spodziewać się premiery do 9 czerwca. A ponieważ cena jednego egzemplarza to 1980 dolarów (czyli ponad 7,5 tys. zł), klienci mają prawo domagać się otrzymania jak najlepszego produktu.

Zobacz również:

  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
  • Specyfikacja S Pen Pro wyciekła przed premierą