Galaxy GeForce GTX 260 z olbrzymim coolerem

Firma Galaxy, producent GeForce'ów przeznaczonych dla mniej wymagających użytkowników, w zeszłym miesiącu poinformowała o planach wypuszczenia na rynek przetaktowanego 55nm GTX 260. Karty nadal nie ma na sklepowych półkach, ale wiemy o niej znacznie więcej.

Nowy akcelerator Galaxy ma 896 MB pamięci GDDR3 (kości Samsunga z czasem dostępu 1.0 ns), która komunikuje się z rdzeniem poprzez 448-bitowy interfejs. Urządzenie ma firmowo podniesione zegary, odpowiednio są to wartości: dla rdzenia 625 MHz (576 MHz w modelu referencyjnym), shadery pracują z częstotliwością 1350 MHz (1242 MHz w modelu referencyjnym) oraz pamięć taktowana zegarem 2100 MHz (1998 MHz w modelu referencyjnym).

Karta wymaga do zasilania dwóch wtyczek 6-pinowych. Urządzenie wyposażono w dwa porty DVI oraz jeden S-Video. Akcelerator wspiera oczywiście biblioteki DirectX 10 oraz OpenGL 3.0 i technologie NVidia SLI, PhysX oraz CUDA.

Najciekawszy w nowej karcie Galaxy jest jednak system chłodzący. Na poniższym zdjęciu zobaczyć możemy radiator z wentylatorem firmy PC Cooler. Olbrzymie chłodzenie zajmuje w obudowie - na oko - minimum cztery sloty PCI. Nowa karta grafiki Galaxy ma także podwójny bios oraz system zworek pozwalających na zmianę napięcia układu. Pierwsze modele akceleratorów, które uzyskały zagraniczne serwisy wykazały zdolność do dosyć wysokiego OC. Rdzeń, bez większych oporów, podkręca się do wartości 750 MHz, natomiast pamięć bezproblemowo pracuje z zegarem 2600 MHz.

Galaxy GeForce GTX 260 z olbrzymim coolerem

Nowy GeForce GTX 260 firmy Galaxy z coolerem PC Cooler

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - karty graficzne