Galaxy Gear VR do Galaxy S6 i S6 Edge

Pojawiły się w sprzedaży nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od Samsunga. Nowy model Gear VR współpracuje z najnowszymi smartfonami koreańskiego producenta, czyli zaprezentowanymi na wiosnę tego roku podczas targów MWC 2015 w Barcelonie telefonami Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge.

Pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości marki Samsung pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Producent przygotował model, w którym za wyświetlacz robił phablet Galaxy Note 4. Użytkownicy telefonu mogli dokupić dodatkowe akcesorium o nazwie Gear VR, umieścić w nim urządzenie mobilne i cieszyć się wrażeniem wirtualnej rzeczywistości.

Gogle Gear VR od Samsunga to jeden z powodów, dla którego nowe urządzenia mobilne firmy mają tak wysoką rozdzielczość. Galaxy Note 4, podobnie jak Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone są w ekrany o rozdzielczości 2K. Dzięki temu po umieszczeniu ich w goglach wyświetlany obraz na ekranie znajdujący się bezpośrednio przed oczami użytkownika jest wystarczająca szczegółowy.

Zobacz również:

  • Składane smartfony to już przeżytek? Oto zaskakujący pomysł OPPO!
Galaxy Gear VR do Galaxy S6 i S6 Edge

Można już kupić gogle Samsung Gear VR do smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

Gogle Samsunga dedykowane są konkretnemu urządzeniu. Użytkownicy Galaxy S6 i Galaxy S6 musieli więc poczekać na wersję dedykowaną ich smartfonom. Nowe Samsung Gear VR mają odpowiednie wymiary, by umieścić w nich jeden z tegorocznych topowych smartfonów.

Premiera nowych Gear VR do Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge nie jest zaskoczeniem, bo Samsung zapowiedział to akcesorium podczas premiery telefonów. Zastanawiające jest jednak termin ich wprowadzenia do sprzedaży na amerykańskim rynku. Nastąpiło to kilka dni po ogłoszeniu, że konsumencka wersja Oculus Rift pojawi się na początku 2016 roku.

źródło: samsung.com