Galaxy Nexus i Android 4.4? Walcz o niego. Podpisz się pod petycją!

Masz smartfon Galaxy Nexus? Podpisz się pod petycją skierowaną do szefa projektu Android i powalcz o aktualizację do Androida 4.4 KitKat.

Wraz z premierą najnowszego Androida 4.4 KitKat dowiedzieliśmy się również, że został on przystosowany do pracy na niskobudżetowych smartfonach wyposażonych w 512 MB pamięci RAM. Niestety równocześnie Google przekazało niemiłą informacje dla właścicieli smartfonów Galaxy Nexus wyposażonych w 1 GB pamięci RAM:

Galaxy Nexus i Android 4.4? Walcz o niego. Podpisz się pod petycją!

Galaxy Nexus

Przeglądając komentarze w Internecie nietrudno zauważyć, że decyzja Google ogromnie ich rozczarowała. Jak się też właśnie dowiadujemy, jeden z nich, Max Duckwitz, postanowił walczyć o należną mu aktualizację i przygotował petycję do szefa Androida, Sundara Pichaia, w której wymienia różne powody (m.in.: fragmentacja Androida, sprzedaż Nexusa na Amazonie, większa niż w przypadku Nexusa 4 niezawodność) mające przekonać go do przymknięcia oka na przekroczenie "18-miesięcznego okna aktualizacji".

W momencie pisania tego tekstu petycję podpisało już ponad 15 z docelowych 25 tysięcy popierających ją osób. Jest więc jeszcze czas, abyście się przyłączyli do tej inicjatywy. Co prawda szanse na to, że przyniesie ona zamierzony skutek są raczej niewielkie, ale co Wam szkodzi spróbować? Internet to przecież potęga, przed którą już wielu musiało ustąpić.

Podpisz petycję.