Galaxy Nexus z Androidem 4.0 - dwa hity na jednej prezentacji

Google zaprezentowało swój nowy system operacyjny Android 4.0 - Ice Cream Sandwich. Jest to pierwszy OS firmy, który powstawał jednocześnie z myślą o smartfonach i tabletach. Zaprezentowano go na smartfonie Galaxy Nexus, który został przygotowany wspólnie z firmą Samsung.

Galaxy Nexus

Android 4.0 nie wprowadza zmian rewolucyjnych, ale wiele poprawek, które mają znacznie poprawić doznania płynące z jego użytkowania. Są wśród nich nowe funkcje aparatu fotograficznego, rozpoznawanie twarzy w celu odblokowania telefonu i obsługa technologii NFC. Zwiększono też funkcjonalność interfejsu (m.in tworzenie folderów przez grupowanie aplikacji) oraz przeglądarki internetowej i aplikacji Gmail.

Nowy smartfon z serii Nexus dysponuje bardzo szybkim 1,2 GHz procesorem dwurdzeniowym oraz dużym 4,65-calowym wyświetlaczem Samsung HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (prawdziwe 720p). Jego grubość to jedynie 8,84 mm, a przestrzeń między jego krawędzią a ekranem wynosi minimalnie 4,29 mm.

Smartfon będący efektem współpracy Google i Samsunga wejdzie na rynek już w listopadzie. Wśród urządzeń, które jako pierwsze otrzymają nowy system Ice Cream Sandwich będą także dwa tablety Asusa. Mowa tu o Eee Padzie Transformer i jego następcy Transformerze 2, który jest już bliski pojawienia się na rynku. Więcej na temat nowości Google w artykule o prezentacji Androida 4.0.