Galaxy Note 2 i zawirowania wokół Androida Lollipop

Użytkownicy smartfona Samsung Galaxy Note 2 otrzymują sprzeczne informacje na temat aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop.

Samsung Galaxy Note 2 to popularny phablet, który zagościł na rynku w 2012 roku. Od momentu wydania przez Google Androida 5.0 Lollipop właściciele urządzenia zadają sobie pytanie, kiedy i czy w ogóle otrzymają możliwość aktualizacji. Niestety w tej sprawie docierają do nich sprzeczne sygnały.

Wiadomo, że nic nie wiadomo

Na początku 2015 roku internauci wypatrzyli na oficjalnej stronie fińskiego oddział Samsunga informację o aktualizacji Note 2 do Androida 5.0.1 Lollipop:

Galaxy NOte 2 z Androidem Lollipop

Galaxy NOte 2 z Androidem Lollipop

Na początku lutego rzecznik polskiego oddziału Samsunga oficjalnie zapowiedział, że Galaxy Note 2 zostanie uwzględniony w procesie aktualizacji do "lizaka".

Samsung Galaxy Note 2 z aktualizacją do Androida Lollipop

Samsung Galaxy Note 2 z aktualizacją do Androida Lollipop

Dwa miesiące później serwis SamMobile opierając się na informacjach pozyskanych bezpośrednio ze źródła w Samsungu przekonywał jednak, że prace nad wspomnianą aktualizacją nie zostały rozpoczęte i nie ma jej nawet w planach.

O tym, że użytkownicy Note 2 będą niestety musieli zapomnieć o aktualizacji, usłyszeliśmy ponownie dzisiaj za sprawą wpisu na facebookowej stronie Samsung Gulf:

W odpowiedni na ten wpis hiszpański oddział Samsunga opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym przekonuje, że prace nad aktualizacją są prowadzone, lecz zostanie ona udostępniona tylko wtedy, gdy okaże się, iż "nie sprawia żadnych problemów".

W sumie dalej więc niestety nie wiadomo, co z Androidem Lollipop dla Note 2. Wydaje się jednak, że prace nad nim, wbrew temu co twierdził serwis SamMobile, są prowadzone.

Aktualizacja: 10 maja 2015 14:12

Oddział Samsunga w Danii potwierdził, że Galaxy Note 2 otrzyma Androida Lollipop.