Galaxy Note 20, Fold 2, Z Flip - pierwsze smartfony z Snapdragonem 865+

Samsung zaprezentuje całą gamę flagowych urządzeń z najnowszym procesorem Qualcomm'a. Jaki wzrost wydajności przyniesie Snapdragon 865+?

Koreańczycy od miesięcy przygotowują się do sierpniowego wydarzenia z cyklu Galaxy Unpacked. W tym roku wyjątkowo na imprezie pokazane zostaną nie tylko smartfony z rodziny Galaxy Note 20. Obok nich pojawi się Galaxy Fold drugiej generacji oraz Galaxy Z Flip z modemem sieci 5G. Możliwe, że przy okazji pokazany zostanie tablet Galaxy Tab S7.

Samsung Galaxy S20 Ultra z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 (wersja USA)

Samsung Galaxy S20 Ultra z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 (wersja USA)

Co łączy wszystkie wyżej wymienione urządzenia? Każde z nich zostanie wyposażone w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 865+. Układ ten nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Wszystko wskazuje na to, że najnowsze Samsungi jako pierwsze zaoferują ten topowy procesor.

Kilka miesięcy temu szef marketingu firmy Meizu oficjalnie przekazał, że Qualcomm w 2020 roku nie ma zamiaru udostępniać ulepszonej wersji swojego flagowego procesora.

W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że Qualcomm jednak zaprezentuje ulepszoną wersji Snapdragona 865, która będzie o kilka-kilkanaście procent wydajniejsza. W internecie pojawiły się już nawet wyniki testów syntetycznych.

Qualcomm Snapdragon 865+ zostanie wyposażony w główny rdzeń o taktowaniu 3,1 GHz, trzy wysokowydajne rdzenie o taktowaniu 2,4 GHz oraz cztery energooszczędne rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz.

Niestety Samsung w dalszym ciągu zamierza stosować procesory Exynos w urządzeniach na rynek Europejski. W Polsce Galaxy Note 20 pojawi się z układem Exynos 992. Jest to nieco wzmocniony Exynos 990 znany z rodziny Galaxy S20.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Note 20 znajduje się tutaj

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite - najtańszy smartfon z piórem S-Pen