Galaxy Note 20/Galaxy Fold 2 - Samsung potwierdza datę premiery

Samsung poinformował, że pandemia COVID-19 nie będzie miała negatywnego wpływu na datę premiery najnowszych smartfonów.

Samsung od kilku miesięcy przygotowuje się do premiery swoich flagowych urządzeń z rodziny Galaxy Note 20. Niestety wybuch pandemii koronawirusa skutecznie utrudnia prace projektowe oraz spowalnia produkcję w fabrykach.

Galaxy Note 20/Galaxy Fold 2 - Samsung potwierdza datę premiery

Źródło: gizchina.com

W tym roku Samsung planuje zorganizować specjalne wydarzenie z serii Galaxy Unpacked przeznaczone dla najdroższych urządzeń z Androidem. W czasie imprezy Koreańczycy zaprezentują flagowe modele z rodziny Galaxy Note 20 pozycjonowane wyżej, niż Galaxy S20 oraz drugą generację składanego smartfona z elastycznym ekranem - Galaxy Fold 2.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem
  • Czy to koniec Galaxy Note?! Samsung daje kolejne sygnały
  • Samsung Galaxy Note powróci! Premiera możliwa w 2022 roku

Samsung opublikował właśnie nowy raport, w którym pośrednio potwierdzono datę premiery Samsunga Galaxy Note 20 i Galaxy Fold 2. Koreańczycy uważają, że konkurencja na rynku w drugiej połowie roku będzie się nasilać, a rynek technologiczny będzie dążył do odrobienia strat, które pojawiły się w związku z wybuchem pandemii COVID-19. Samsung potwierdził doniesienia z południowokoreańskich mediów. Prace nad Samsungiem Galaxy Note 20 oraz Galaxy Fold 2 przebiegają zgodnie z planem, a premiera urządzeń nie jest zagrożona. Oznacza to, że nowe smartfony powinny zostać zaprezentowane za około 3-4 miesiące.

Do tej pory Samsung prezentował swoje flagowe smartfony na początku oraz w połowie roku. W lutym zaprezentowano flagowe modele z rodziny Galaxy S20. Jeżeli harmonogram nie uległ zmianie kolejna premiera zaplanowana została na początek sierpnia 2020 roku. W zeszłym roku Samsungi Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ zostały zaprezentowane 2 sierpnia 2019 roku.

Dodatkowo w raporcie Samsung potwierdził, że sprzedaż drogich modeli Galaxy Z Flip oraz Galaxy S20 Ultra przekroczyła oczekiwania producenta. Samsung planuje również zaprezentować w drugiej połowie 2020 roku przystępne cenowo smartfony z wbudowanym modemem sieci 5G. Bardzo możliwe, że rodzina Galaxy A na 2021 rok z obsługą sieci 5G pojawi się nieco wcześniej, niż oczekiwaliśmy.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite.

Źródło: gizchina.com