Galaxy Note 20+/Ultra 5G - poznaliśmy szczegóły dotyczące wydajności

Amerykańska wersja Galaxy Note 20+/Ultra zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 865+ o taktowaniu sięgającym nawet 3,1 GHz.

Machina spekulacji na temat Samsunga Galaxy Note 20 rozpoczęła się od razu po premierze modeli z rodziny Galaxy S20. Na przestrzeni najbliższych miesięcy do sieci trafiać będą kolejne informacje dotyczące flagowego smartfona Samsunga z rysikiem S-Pen.

Galaxy Note 20+/Ultra 5G - poznaliśmy szczegóły dotyczące wydajności

Źródło: pcworld.com

Ice Universe za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował właśnie, że amerykańska wersja Samsunga Galaxy Note 20+/Ultra wykorzystywać będzie niezaprezentowany jeszcze układ Qualcomm Snapdragon 865+.

Zobacz również:

  • Samsung tworzy historię z serwerowymi stosami 768 GB pamięci RAM
  • Czekasz na Galaxy Note? Podpisz petycję i przyspiesz jego premierę!
  • Samsung Galaxy Note powróci! Premiera możliwa w 2022 roku

W lutym w sieci pojawiły się plotki wskazujące, że Qualcomm pracuje nad ulepszoną wersją procesora Snapdragon 865. Teraz okazuje się, że nowe modele z rodziny Galaxy Note jako jedne z pierwszych mogą wykorzystywać nadchodzące układy. Potwierdza to nasze przypuszczenia, że Galaxy Note 20 będzie wydajniejszy od smartfonów Galaxy S20, które wykorzystują procesory Qualcomm Snapdragon 865.

Do sieci wyciekły właśnie wyniki testów syntetycznych prototypowego smartfona Samsunga z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+. Co prawda nazwa kodowa płyty głównej (kona) wskazuje na obecność procesor Qualcomm Snapdragon 865, ale układ ten nie potrafi pracować z tak wysoką częstotliwością taktowania.

Snapdragon 865 osiąga maksymalnie 2,84 GHz, a testowany smartfon posiadał jeden dodatkowy rdzeń o taktowaniu 3,09 GHz.

Według Max'a Weinbacha nadchodzący procesor Snapdragon 865 zaoferuje nieco zmienioną konfigurację rdzeni. Nie będzie to już układ wyposażony w technologie HMP Cluster oraz big.Little. Nowy Snaodragon ma wykorzystywać trzy rodzaje różniących się od siebie rdzeni.

Snapdragon 865+ zaoferuje cztery energooszczędne rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz, trzy rdzenie o taktowaniu 2,4 GHz oraz jeden wysokowydajny rdzeń o taktowaniu 3,1 GHz.

Testowany prototypowy egzemplarz uzyskał 985 punktów w teście jednowątkowym oraz 3220 w teście wielowątkowym w aplikacji Geekbench 5. Numer modelu SM-N986U wskazuje, że nadchodzący smartfon zastąpi amerykańską wersję Samsunga Galaxy Note 10+ 5G (SM-N976U).

Sprawdź wszystkie informacje o Samsungu Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10+.

Źródło: pocketnow.com