Galaxy Note 20 Ultra pierwszym smartfonem z ekranem VRR OLED

Ekran Galaxy Note 20 rozczarowuje, a panel Galaxy Note 20 Ultra zachwyca. Czym charakteryzuje się panel VRR OLED.

Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra mimo, że wyglądają podobnie to w rzeczywistości są zupełnie innymi urządzeniami.

Smartfon Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Note 20 Ultra to jeden z najdroższych smartfonów Samsunga. Decydując się na to urządzenie możemy liczyć na topową specyfikację techniczną i obecność najnowszych technologii na pokładzie.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra charakteryzuje się obecnością nowego ekranu wykonanego w technologii VRR OLED, który dodatkowo pokryty został szkłem Corning Gorilla Glass Victus. Note 20 Ultra jest pierwszym smartfonem z VRR OLED i Gorilla Glass najnowszej generacji.

Nowy typ ekranu OLED pozwala na jeszcze lepsze gospodarowanie energią. Panel wykorzystuje diody OLED o obniżonej mocy, które posiadają możliwość adaptacyjnej zmiany częstotliwości odświeżania w celu redukcji zużycia energii. Samsung Display informuje o oszczędności nawet 22 procent energii.

Oprogramowanie Samsunga Galaxy Note 20 Ultra automatycznie zmienia częstotliwość odświeżania ekranu w zależności od aplikacji, która działa akurat na pierwszym planie.

W przyszłości odpowiedni algorytm niezbędny do obsługi ekranów VRR OLED powinny pojawić się w systemie operacyjnym Android. Ekran VRR z Galaxy Note 20 może zmieniać swoją częstotliwość w zakresie od 10 Hz do 120 Hz.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Źródło: xda-developers.com