Galaxy Note 20 już z One UI 3.0 - Samsung otwiera beta testy Androida 11

Samsung zaprasza do beta testów posiadaczy najnowszych smartfonów z rodziny Galaxy Note. Jakie nowości otrzyma rysik S-Pen?

Samsung prowadzi obecnie beta testy Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) oraz nakładki One UI 3.0. Pierwsze wersje oprogramowania testowego otrzymali już wybrani użytkownicy Samsungów Galaxy S20 z procesorem Qualcomm Snapdragon. Teraz nadszedł czas na posiadaczy najnowszych modeli z rodziny Galaxy Note. Smartfony Samsunga z rysikiem S-Pen zawsze otrzymują nową wersję Androida nieco później. Wszystko ze względu na rysik S-Pen, który wymaga dodatkowych nakładów pracy od programistów.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra
Źródło: PCWorld.com

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Źródło: PCWorld.com

Niestety w chwili obecnej beta testy są ograniczone regionalnie do Stanych Zjednoczonych. Oprogramowanie One UI 3.0 z Androidem 11 mogą otrzymać posiadacze Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ z wolnej dystrybucji lub od dwóch operatorów - Sprint oraz T-Mobile. Urządzenia z AT&T oraz Verizon nie są kompatybilne z testowym oprogramowaniem.

Proces rejestracji podobnie, jak w przypadku poprzednich beta testów przeprowadzany jest poprzez aplikację Samsung Members. Uprawnieniu użytkownicy zobaczą w niej nowy baner uprawniający do zapisania się do beta testów.

Baner reklamujący beta testy One UI 3.0 dla Galaxy Note 20/Ultra
Źródło: slashgear.com

Baner reklamujący beta testy One UI 3.0 dla Galaxy Note 20/Ultra

Źródło: slashgear.com

W chwili obecnej Samsung zbiera jedynie zainteresowanych użytkowników. Po rejestracji smartfony nie pozwalają jeszcze na aktualizację do Androida 11.

Najnowsza wersja nakładki wprowadza niewielkie zmiany wizualne i funkcjonalne na smartfonach Samsunga.

Przypominam, że chociaż rejestracja w programach beta Samsunga jest niezwykle prosta, a możliwość skorzystania z nowych funkcji przed znajomymi kusząca to oprogramowanie beta posiada wiele wad i niedociągnięć. Istnieje również ryzyko utraty danych. Z tego właśnie względu nie zalecamy instalacji systemu w wersji beta na telefonie wykorzystywanym na codzień.

Źródło: slashgear.com