Galaxy Note 3 - 10 mln egzemplarzy w 2 miesiące. Co na to Apple?

Phablet Samsung Galaxy Note 3 sprzedał się już w liczbie 10 milionów egzemplarzy.

5,7-calowy Samsung Galaxy Note 3, który od niedawna obecny jest na rynku, oczywiście nie sprzedaje się tak dobrze jak smartfon Galaxy S4. Należy tutaj jednak pamiętać, że należy on przecież do niszowej grupy urządzeń, czyli tzw. phabletów. Biorąc to pod uwagę, jego popularność wydaje się naprawadę ogromna. W zaledwie miesiąc po premierze sprzedał się bowiem w liczbie 5 milionów egzemplarzy, natomiast dzisiaj, czyli miesiąc później, poprawił ten wynik o kolejne 5 milinów.

Jak widać, phablety przekonały do siebie wielu konsumentów, którzy przymykają oczy na niedogodności związane z ich gabarytami ciesząc się w zamian z wielu innych zalet wielkiego ekranu takich jak np. wygoda surfowania po Internecie. Potwierdza to też ostatnie badanie firmy analitycznej NPD, z którego wynika, że częściej korzystamy ze smartfonów z ekranem o przekątnej wynoszącej minimalnie 4,5 cala.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]

Biorąc to pod uwagę wydaje się, że Apple nie może dłużej ignorować tendencji rynkowych i być może prawdziwe okażą się pogłoski o pracach na iPhone'em wyposażonym w 4,8-calowy wyświetlacz...