Galaxy Note 3 może doczekać się budżetowej wersji mini z ekranem 5,5 cala

Najnowszy phablet Samsunga, czyli Galaxy Note 3, to bardzo ciekawe urządzenie. Niestety dla wielu osób jego cena na poziomie około trzech tysięcy złotych może okazać się po prostu zaporowa. Takie osoby z pewnością ucieszy informacja o rzekomej budżetowej wersji tego urządzenia, która ma pojawić się w ofercie koreańskiego producenta.

Galaxy Note 3 to najnowszy phablet w ofercie Samsunga. To urządzenie z pogranicza smartfonów i tabletów o ogromnej przekątnej ekranu, super wydajnym procesorze i niecodziennym designie. Niestety tak zaawansowana konstrukcja swoje kosztuje i będzie poza zasięgiem wielu entuzjastów nowych technologii.

Wedle serwisu ETNEWS koreański producent ma pracować nad specjalną, budżetową edycją tego urządzenia. Nowy tablet z rodziny Note miałby mieć nieco mniejszy wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, czyli o dokładnie takiej samej długości jak zeszłoroczny “dorosły” Note 2. Różnica ma być jednak nie tylko w wielkości, ale też w rodzaju użytego wyświetlacza.

Galaxy Note 3 może doczekać się budżetowej wersji mini z ekranem 5,5 cala

Samsung Galaxy Note 3

W tańszym Galaxy Note 3 ma zostać użyty zwykły ekran LCD, a nie obecny od lat w niemal każdym urządzeniu Samsunga z wyższej półki AMOLED. Nic nie wiadomo na razie o jego rozdzielczości. Oszczędności widać też w przypadku aparatu w nowym urządzeniu, który ma robić zdjęcia o wielkości 8-miu megapikseli

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...

Mniejsza i tańsza wersja Samsunga Galaxy Note 3 miałaby zostać przygotowana z myślą o rynkach rozwijających się, które charakteryzuje znacznie mniejsza siła nabywcza. Nie ma więc pewności, że nawet jeśli takie urządzenie powstanie, to czy trafi do sprzedaży także w krajach, gdzie już teraz dostępny jest jego większy brat. Premiera ma odbyć się już w listopadzie.

źródło: tablety.pl