Galaxy Note 3 po aktualizacji do KitKat blokuje nieoryginalne akcesoria

Wygląda na to, że radość z szybkiej aktualizacji phabletu Galaxy Note 3 przez Samsunga do Androida 4.4 KitKat była przedwczesna. Po jej udostępnieniu w sieci zawrzało. Okazuje się, że po wgraniu nowej wersji systemu operacyjnego urządzenie przestało współpracować z nieoryginalnymi akcesoriami.

Już jakiś czas temu w internecie chodziły plotki o tym, że Samsung planuje wprowadzić w swoich urządzeniach mechanizm wykrywający oraz blokujący akcesoria wyprodukowane przez nieautoryzowane do tego firmy. Koreański producent chce mieć pewność, że użytkownicy będą korzystać wyłącznie z etui wyprodukowanych przez firmy wykorzystujące oficjalny chip identyfikacji.

Niestety Samsung rozzłościł swoich klientów, ponieważ nie wprowadził tego zabezpieczenia w nowym urządzeniu. Pojawiło się ono niespodziewanie w aktualizacji phabletu Galaxy Note 3 do systemu Android w wersji 4.4 KitKat. Po wykonaniu uaktualnienia niektóre etui z funkcją wybudzania i wygaszania urządzenia po zamknięciu klapki przestają całkowicie działać. W takiej sytuacji użytkownicy mają słuszne prawo być zirytowani, ponieważ Samsung zmienił zasady gry już w trakcie i bez uprzedzenia.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje!
  • Oto, jak ostatecznie może wyglądać seria Galaxy S22
Galaxy Note 3 po aktualizacji do KitKat blokuje nieoryginalne akcesoria

Warto zaznaczyć, że firma Apple też wprowadziła mechanizm wykrywania nieoryginalnych akcesoriów - w tym przypadku ładowarek. Na ekranie iPhone’a z iOS 7 pojawia się informacja, że dane akcesorium może nie działać poprawnie. Związane to było jednak ze sprawą wybuchających zamienników i miało na celu także ochronę klientów. W przypadku Samsunga blokowane są niesprawiające zagrożenia etui.

źródło: sammobile.com