Galaxy Note 4 - cena obecnie i za trzy miesiące

Samsung Galaxy Note 4 dostępny jest już w przedsprzedaży. Z analizy porównywarki cen idealo wynika, że jego cena w ciągu trzech miesięcy znacząco spadnie.

Phablet Galaxy Note 4 pojawił się już w przedsprzedaży w niemieckich sklepach Saturn oraz Media Markt w cenie 699 euro, co po przeliczeniu daje nam 2933 zł. Podobnie jak w przypadku modelu Galaxy S5 zespół stojący za porównywarką cen idealo pokusił się o prognozę kształtowała ceny urządzenia w ciągu najbliższych miesięcy po rynkowej premierze.

Czy warto poczekać?

Z wspomnianej prognozy wynika, że tak. Co więcej, sugeruje ona coraz wyraźniejszy spadek cen poszczególnych produktów z serii Galaxy Note z każdym kolejnym modelem, co przedstawia poniższy wykres:

Samsung Galaxy Note 4 - cena

Samsung Galaxy Note 4 - cena

W przypadku Galaxy Note 4 w ciągu pierwszego kwartału spodziewany jest spadek ceny aż o 34%.

Galaxy Note Edge

Przy okazji warto przypomnieć, że w niemieckich sklepach również zagościł już Galaxy Note Edge, czyli pierwszy phablet na rynku z tak nietypowo zakrzywionym ekranem. Niestety koreański producent każe sobie słono płacić za tę innowację, ponieważ urządzenie w wersji z 64 GB pamięci zostało wycenione na 999 euro.