Galaxy Note 4 deklasuje iPhone'a 6 Plus

Według najnowszych testów firmy DisplayMate zastosowany w Galaxy Note 4 wyświetlacz mozna opisać jednym słowem: fantastyczny!

W połowie września firma DisplayMate opublikowała raport, w którym przedstawiła wyniki testów wyświetlacza phabletu Samsung Galaxy Note 4. W jego podsumowaniu mogliśmy przeczytać, że panel ten jest najlepszym smartfonowym/tabletowym wyświetlaczem jaki testowała pozostawiając w tyle ekrany AMOLED smartfona Galaxy S5 i tabletu Galaxy Tab S.

Później na rynku zagościł jednak pierwszy phablet Apple, czyli dysponujący ekranem Retina HD model iPhone 6 Plus. Oczywiście jego ekran również trafił "na warsztat" ekspertów DisplayMate, którzy wydali następującą ocenę:

"Na podstawie naszych intensywnych testów i pomiarów laboratoryjnych możemy stwierdzić, że iPhone 6 Plus ma najlepszy wyświetlacz LCD, jaki do tej pory testowaliśmy"

Już wiemy, który jest najlepszy

Składając oba te raporty "do kupy" można było dojść do wniosku, że lepszy wyświetlacz ma Galaxy Note 4. Gdyby tak nie było w podsumowaniu testów iPhone'a 6 Plus czytalibyśmy bowiem, że "iPhone 6 Plus ma najlepszy wyświetlacz, jaki do tej pory testowaliśmy", bez wskazania, że chodzi jedynie o panele LCD.

Obecnie co do tego nie ma już wątpliwości. Firma Display Mate przeprowadziła bowiem kolejne testy, w których uczestniczyły następujące urządzenia:

Amazon Kindle Fire HDX 8.9 2013

Apple iPad Air 2

Apple iPhone 6 Plus – the iPhone 6 has very similar Color Accuracy performance to the iPhone 6 Plus.

Microsoft Surface Pro 3

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Tab S 10.5

Wyświetlacze urządzeń zbadano pod kątem następujących elementów:

- przestrzeń barw

- odwzorowanie kolorów skóry twarzy

- odwzorowanie organicznych kolorów (pokarmy, warzywa, owoce, rośliny)

- Blue Region: odwzorowanie odcieni niebieskiej barwy z zakresu cyjan - magenta

- White Point: odwzorowanie bieli

Uzyskano następujące wyniki:

Galaxy Note 4 deklasuje iPhone'a 6 Plus

Jak widzicie, ekran phabletu Galaxy Note 4 wygrał zdecydowanie aż w czterech kategoriach. W jednej - Blue Region - znalazł się w gronie czterech testowanych wyświetlaczy, które zasłużyły na najwyższą notę "1" (dla porównania iPhone 6 Plus otrzymał notę "5"). Wśród nich zasłużył na trzecią pozycję: "1c".

Podsumowując, wyświetlacz Galaxy Note może się chwalić tytułem "najlepszy z najlepszych". Oczywiście dotyczy to ekranów, które do tej pory testowała firma DisplayMate, czyli prawie wszystkich najważniejszych na rynku mobilnym.