Galaxy Note 4 otrzyma dedykowany zestaw do VR

Samsung nawiązał współpracę z Oculusem, której celem jest przygotowanie przenośnego zestawu do VR. Nazywać się będzie Gear VR i przeznaczony jest tylko dla Galaxy Note 4.

Okulary podpina się do tego właśnie smartfona przez specjalne złącze lub Bluetooth, a dzięki temu zabiegowi użytkownik popatrzy na VR przez SuperAMOLEDOWY wyświetlacz QuadHD 5,7-cala. Może to kojarzyć się nieco z Google Cardboard, czyli okularami VR, które każdy może wykonać za pomocą kartony oraz kilku innych elementów. Gear VR ma po prawej stronie trackpad oraz przycisk cofania, a na górze regulator przybliżenia. Interakcja z wirtualnym światem nie będzie całkowita - owszem, ruchy głową w lewo i prawo będą powodować przesuwanie się obrazu, jednak do tyłu i przodu już nie.

Galaxy Note 4 otrzyma dedykowany zestaw do VR

Osoby, które przetestowały na targach IFA demonstracyjne modele Gear VR twierdzą, że wrażenia są bardzo podobne jak przy używaniu Oculus Rift. Gear VR ma wejść do sprzedaży na jesieni tego roku, jednak póki co nie jest znana jeszcze cena urządzenia ani też nie wiadomo, czy są już gotowe jakieś aplikacje do jego obsługi.