Galaxy Note 4: skaner linii papilarnych z Galaxy S5 wzbogacony o nowe funkcje

Galaxy Note 4 zapowiada się na nowe topowe urządzenie w ofercie koreańskiej firmy i zostanie nim na pół roku do premiery kolejnej wersji smartfona Samsung Galaxy S. Nic dziwnego, że producent chce wykorzystać w jego budowie wszystkie swoje nowoczesne rozwiązania. W phablecie nie zabraknie też czytnika linii papilarnych.

Zaprezentowany na wiosnę Galaxy S5 został wyposażony w czytnik linii papilarnych na wzór iPhone’a 5s. Koreański producent zastosował niestety nieco inny rodzaj skanera odcisków palców, niż Apple, chociaż też umieścił go w przycisku Home. W przypadku urządzenia Samsunga nie wystarczy przyłożyć palca do czytnika, tylko trzeba przesunąć palec po powierzchni przycisku. Dokładnie taki sam skaner linii papilarnych jak w Galaxy S5 ma trafić do nowego phabletu Galaxy Note 4.

Nie oznacza to, że producent nie przygotuje dla klientów niespodzianek. Budowa samego czytnika ma być identyczna, ale ma on zostać wyposażony w szereg nowych funkcji, których nie posiada tegoroczny topowy smartfon. Główną funkcją czytnika odcisków palców w Galaxy Note 4 ma być odblokowanie telefonu, ale nie będzie to jedyna funkcja, jaką ma spełniać skaner linii papilarnych w tym urządzeniu.

Oprócz tego zeskanowanie odcisku palca ma pozwolić na automatyczne uruchamianie wybranych aplikacji, oraz, co jest nowością, automatyczne logowanie się do usług online. Uprości to znacznie procedurę uwierzytelniania, a użytkownik Galaxy Note 4 nie będzie musiał wpisywać swojego loginu i hasła.

źródło: sammobile.com