Galaxy Note 4 tak jak iPhone 6 doczekał się klona jeszcze przed premierą

Galaxy Note 4 nie zdążył jeszcze zadebiutować, ale już teraz chiński Goophone wypuścił swoją odpowiedź na phablet Samsunga. Nie jest to zaskoczenie, bo ta firma specjalizuje się w produkcji klonów topowych smartfonów od innych producentów. Wcześniej pojawił się model, który nawiązuje wyglądem do niezaprezentowanego jeszcze iPhone’a 6.

Samsung zapowiedział na początek września premierę swojego nowego phabletu, czyli Galaxy Note 4. Urządzenie nie trafiło jeszcze na sklepowe półki, a producent nie pochwalił się jeszcze jak nowy sprzęt będzie wyglądał. Nie przeszkodziło to jednak chińskiej firmie Goophone w stworzeniu klona tego urządzenia, podobnie jak wcześniej to miało miejsce z niewydanym jeszcze iPhone’m 6 od Apple.

Telefon, który jest odpowiedzią chińskiej firmy na Galaxy Note 4 to Goophone N4. Jego wygląd nawiązuje do opublikowanych niedawno w sieci zdjęć przedstawiających rzekomo nowego Note’a. Producent wyposażył swojego klona w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, gdzie w przypadku urządzenia Samsunga będzie to wyświetlacz o tej samej wielkości, ale rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli.

Pozostałe podzespoły w nowym telefonie Goophone, który ma trafić do sprzedaży w przeciągu miesiąca, też nie pokrywają się ze specyfikacją nowego phabletu od Koreańczyków. Chińska firma zdecydowała się na ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 taktowany zegarem 1,7 GHz i 2 GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane i system przewidziane zostało 16 GB. Urządzenie ma też mieć wszystkie niezbędne moduły łączności, aparaty 13 mpix i 5 mpix oraz baterię o pojemności 3200 mAh. Goophone N4 ma pracować pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat.

źródło: vifocal.com