Galaxy Note 4 z ekranem QHD, aparatem Sony OIS i czujnikiem UV

Następny phablet Samsunga, Galaxy Note 4, będzie oferowany w dwóch wersjach różniących się zastosowanym procesorem i przeznaczonych na różne rynki.

Serwis SamMobile podzielił się kolejnymi doniesieniami na temat phabletu Galaxy Note 4. Jest pewny, że będzie on dysponował dwoma różnymi układami SoC, które będą przeznaczone dla różnych krajów.

Układ Snapdragon 805 znajdzie się w modelu N910 przeznaczonym na rynek Ameryki Północnej, Korei, Chin i Japonii. Międzynarodowa wersja N910F zostanie natomiast wyposażona w pierwszy 64-bitowy układ Samsunga, Exynos 5433, którego główne cechy przedstawiają się następująco:

- technologia big.LITTLE (angażuje do pracy cztery wydajniejsze, lub cztery pomocnicze rdzenie)

- cztery rdzenie Cortex-A15 o taktowaniu do 2,1 GHz i cztery Cortex-A7 1,5 GHz

- technologia Heterogeneous Multi-Processing (HMP) pozwalająca, w przeciwieństwie do big.LITTLE, na zaangażowanie do pracy wszystkich ośmiu rdzeni

- grafika z serii Mali-T6xx o taktowaniu 600 MHz

- LTE kategorii 6 (moduł Intel XMM7260)

SamMobile jest też pewny następujących punktów specyfikacji phabletu Galaxy Note 4:

- ekran AMOLED QHD (ze spekulacji wynika, że jego przekątna wyniesie 5,7 cala do 6 cali)

- dostarczany przez Sony aparat z 16-megapikselową matrycą i optyczną stabilizacją obrazu (mowa o niezaprezentowanym jeszcze oficjalnie module IMX240)

- dopełniający zestaw czujników jak w Galaxy S5 czujnik promieniowania ultrafioletowego (niestety nie wiadomo, do czego miałby on służyć; być może zostanie wykorzystany przez aplikację dbającą o zdrowie, która będzie mierzyła ekspozycję na światło słoneczne)

- aparat z przodu o rozdzielczości 2 MP