Galaxy Note 4: znamy cenę nowego phabletu Samsunga

Samsung Galaxy Note 4 został zaprezentowany 3 września, ale podczas premiery producent nie wspomniał nic na temat ceny tego urządzenia. Dzisiaj do sieci trafiły informacje na temat tego, ile ten phablet ma kosztować.

Galaxy Note 4 to najnowszy phablet w ofercie koreańskiego producenta. Wyposażony został w najlepsze możliwe podzespoły, ekran o przekątnej długości 5,7 cala i rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli i chowany w obudowie rysik. Wygląda na to, że topowe wyposażenie przełoży się niestety też na bardzo wysoką cenę.

O spodziewanej cenie Galaxy Note 4 donosi serwis GSM Arena. Według redaktorów tej strony kwota, którą przyjdzie konsumentom zapłacić za phablet koreańskiej firmy, będzie wynosić pomiędzy 795 a 799 euro. W przypadku Polski taka cena na europejskim rynku, jeśli potwierdzi ją producent, może przełożyć się nawet na cenę ok. 3300 złotych. Potwierdza to doniesienia serwisu sammobile.com, o których pisaliśmy wcześniej.

Jeśli faktycznie Polski odział Samsunga wyceni Galaxy Note 4 na ponad 3 tysiące złotych będzie to oznaczać, że kolejna generacja tego phabletu będzie droższa od tak wysoko wycenionego poprzednika w postaci zeszłorocznego Galaxy Note 3. Możliwe jednak, że urządzenie trafi w atrakcyjnej cenie do oferty operatorów komórkowych.

Nie wiemy jeszcze jednak, ile będzie kosztować Galaxy Note Edge, czyli specjalna wersja nowego phabletu Samsunga z zakrzywionym ekranem nachodzącym na jedną krawędź sprzętu. Możemy spodziewać się jednak, że ten wariant będzie sporo droższy od podstawowej edycji. Nie wiadomo też, czy to urządzenie w ogóle trafi do Polski.

źródło: gsmarena.com