Galaxy Note 5 Dual SIM bez slotu microSD

Galaxy Note 5 podobnie jak Galaxy S6 nie będzie prawdopodobnie pozwalał na rozbudowanie wewnętrznej pamięci za pośrednictwem karty microSD.


Aktualizacja (18.08.15 r.) Niestety podczas premiery Galaxy Note 5 usłyszeliśmy, że pojawią się dwie wersje urządzenia (z pamięcią wewnętrzną 32 GB i 64 GB), z których żadna nie będzie oferowała możliwości skorzystania z kart pamięci microSD. Ograniczenie to jest bardzo bolesne dla osób, które potrzebują jak największej przestrzeni na pliki w smartfonie.

Nieco później pojawiły się spekulacje na temat wersji Dual-SIM Galaxy Note 5, która miała oferować slot microSD. Dzisiaj mamy już potwierdzenie, że przedsprzedaż tego urządzenia rozpoczęła się już na Filipinach. Niestety ujawnione przy tym zdjęcia potwierdzają, że nie oferuje ono wspomnianego slotu.

Podsumowując, użytkownicy decydujący się na Galaxy Note 5, którzy potrzebują potężnej przestrzeni na pliki nie maja wyjścia, muszą skorzystać z "chmury".

Więcej informacji: Phone Arena

Aktualizacja (12.08.15 r.) Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynikało, że smartfon Galaxy Note 5 będzie korzystał z zasobów akumulatora o pojemności 4100 mAh, czyli znacznie bardziej pojemnego niż w przypadku Note 4 (3220 mAh). Evleaks twierdzi jednak, że tak nie będzie i niestety nie chodzi tutaj o mniejszy niż wspomniany zysk na pojemności, lecz jej zmniejszenie. Galaxy Note 5 (podobnie jak Galaxy S6 Edge+) oferować ma bowiem akumulator o pojemności 3000 mAh, który pozwolić ma ponoć na 336 godzin pracy w trybie czuwania lub do 21 godzin rozmów.

Czy to możliwe? Oczywiście. Samsung udowodnił już bowiem przy okazji premiery Galaxy S6, że w pogoni za jak najbardziej smukłą konstrukcją jest w stanie dokonać cięć w pojemności akumulatora.

O tym, czy tak faktycznie będzie przekonamy się już 13 sierpnia.

_________________

Galaxy Note 5 nie będzie dysponował slotem kart pamięci microSD - napisał na Twitterze evleaks (Evan Blass), który wiele razy udowodnił, że ma dostęp do wiarygodnych informacji na temat mających dopiero pojawić się na rynku smartfonów.

Samsung jak Apple

Decyzja o rezygnacji ze slotu kart pamięci nie byłaby wielkim zaskoczeniem. Samsung przy okazji premiery modeli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge pokazał już bowiem, że idzie w tym samym kierunku co jego największy konkurent, czyli firma Apple, która nie wyposaża iPhone'a w slot microSD.

Galaxy Note 5 - specyfikacja

Evleaks poinformował również, że kluczowe parametry Galaxy Note 5 będą przedstawiały się następująco:

- 5,66-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QuadHD (2560 × 1440 pikseli)

- procesor Exynos 7420 SoC (4x2,1GHz + 4x1,5GHz)

- 4 GB RAM

- 32 GB wewnętrznej pamięci

- aparaty 16 MP i 5 MP

Urządzenie pracować ma pod kontrolą systemu Android Lollipop 5.1.1.

Galaxy Note 5 - pierwsze zdjęcia

1 sierpnia evleaks zaprezentował też poniższe zdjęcie (wygląda na prasowe) prezentujące ponoć smartfony Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+.

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5 - kiedy premiera?

Obecnie oczekuje się, że premiera Galaxy Note 5 będzie miała miejsce 13 sierpnia podczas konferencji Unpacked. Wówczas zaprezentowany ma być również wspomniany wyżej większy "brat" smartfona Galaxy S6 Edge.