Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+


Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+:oprogramowanie

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ korzystają z tego samego oprogramowania co Galaxy S6, co oznacza, że możemy liczyć na znacznie lepszą niż w poprzednich modelach nakładkę TouchWiz wzbogaconą dodatkowo kilkoma nowymi funkcjami. System: Android 5.1.

Galaxy Note 5, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to urządzenie przeznaczone przede wszystkim do biznesowych zastosowań. Świadczy o tym dołączony do niego zestaw różnych narzędzi użytkowych oraz rysk S Pen, który teraz wyskakuje po lekkim wciśnięciu.

Zobacz również:

  • Spory problem z Samsungami Galaxy S23, S23 Plus. Chodzi o aparaty
Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5: nowy S Pen

Oprogramowanie, poza ekranem, to kolejny element najbardziej różniący oba smartfony. W przypadku Galaxy S6 Edge+ zakrzywiony ekran oferuje bowiem użytkownikowi możliwość skorzystania z takich rozwiązań jak np. People Edge, czyli funkcji zapewniającej szybsze łączenie z wcześniej wybranymi kontaktami. W porównaniu do modelu Galaxy S6 Edge Samsung zdecydował się na jej rozbudowanie zapewniające przede wszystkim dodatkowe możliwości w przypadku komunikowania się z osobą również posiadającą Galaxy S6 Edge+ (wkrótce dla użytkowników S6 Edge udostępniona zostanie stosowna aktualizacja).

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+: płatności, synchronizacja z komputerem

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ zaoferują (początkowo w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych; nie wiadomo kiedy i czy w ogóle w Polsce) możliwość skorzystania z usługi płatności mobilnych Samsung Pay, która współpracuje zarówno z technologią MST (Magnetic Secure Transmission), jak i NFC (Near Field Communication). O bezpieczeństwo transakcji dbają Samsung KNOX, weryfikacja odcisków palców (oba urządzenia posiadają skaner) i cyfrowe tokeny.

Oba urządzenia oferują też do dyspozycji użytkownika narzędzie SideSync, które zapewnia możliwość synchronizacji z komputerem pracującym pod kontrolą systemu Windows. Umożliwia to współpracę pomiędzy tymi urządzeniami w zakresie udostępniania ekranów, multimediów i danych.

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+: zasilanie

Niestety potwierdziły się doniesienia na temat akumulatora Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Wbrew wcześniejszym spekulacjom nie tylko nie oferuje on znacznie większej pojemności niż Note 4 (mówiono o pojemności 4100 mAh), ale uległa ona zmniejszeniu do poziomu 3000 mAh (Note 4: 3220 mAh).

Decyzja ta związana jest oczywiście z designem Note 5, który zapewnia, że urządzenie cechuje bardziej smukła konstrukcja. Wydaje mi się jednak, że w przypadku modelu Galaxy S6 Edge+, który nie posiada przecież zabierającego miejsce rysika S Pen, można było się pokusić o nieco pojemniejszy akumulator zamiast dążyć do cięć w zakresie grubości (S6 Edge jest o 0,1 mm grubszy).

Szybkie ładowanie

Na otarcie łez Samsung udostępnił użytkownikom Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ możliwość skorzystania z bezprzewodowego ładowania kompatybilnego z WPC i PMA, które cechuje udoskonalona funkcja szybkiego ładowania pozwalająca w przypadku użycia nowej ładowarki bezprzewodowej firmy Samsung w pełni naładować akumulator w około 120 minut. Ładowarka przewodowa: około 90 minut.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: