Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ to najnowsze urządzenia Samsunga, które będą konkurowały na rynku fabletów. Zobacz, co oferują.


Samsung zaprezentował oficjalnie dwa nowe fablety, modele Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+. Pierwsze z tych urządzeń to następca modelu Note 4, natomiast drugie stanowi większą wersję modelu Galaxy S6 Edge. Poniżej znajdziesz porównanie obu tych gadżetów.

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+: dla kogo?

Smartfon (a dokładniej fablet) Galaxy Note 5 to następca modelu Galaxy Note 4. To zaś oznacza, że urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla biznesowych użytkowników. Jego towarzysz - model Galaxy S6 Edge+ - to większy "brat" modelu Galaxy S6 Edge, który "celuje" w "zwykłych" użytkowników poszukujących wydajnego smartfona z dużym ekranem, który dodatkowo pozwoli im wyróżnić się w tłumie.

Zobacz również:

  • Marka Nothing zaprezentowała nowe słuchawki bezprzewodowe! Czy to będą AirPodsy dla użytkowników Androida?

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+:wyświetlacz

Wyświetlacz to podstawowy element, który odróżnia od siebie Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Co prawda na papierze wyglądają one identycznie:

Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+: przekątna 5,7 cala, rozdzielczość 1440 x 2560 pikseli (daje nam to gęstość pikseli na poziomie 515 ppi), zabezpieczenie szkłem Gorilla Glass 4

lecz w przypadku modelu Galaxy S6 Edge+ otrzymujemy do dyspozycji ekran dual edge, który zachodzi na dwie dłuższe krawędzie smartfona. To nie tylko pozwala wyróżnić się w tłumie, ale zapewnia możliwość skorzystania z osobnych podłużnych ekranów ułatwiających dostęp do ulubionych aplikacji i komunikowanie się z wybranymi osobami (o tym później).

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+

Galaxy Note 5 vs. Galaxy S6 Edge+: budowa

Przy projektowaniu Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ inżynierowie postawili na takie same materiały: aluminium i szkło. W przypadku S6 Edge+ nie ma tutaj zaskoczenia. Note 5 dzięki temu zapewnia jednak większy efekt "premium" w porównaniu do poprzednika.

Tak wykonana obudowa niesie jednak ze sobą pewne ograniczenia, które w przypadku wielu użytkowników są bardzo istotne. Note 5 podobnie jak S6 Edge+ nie pozwala bowiem na samodzielną wymianę akumulatora i nie oferuje możliwości rozbudowania wewnętrznej pamięci za pośrednictwem karty microSD.

Wymiary, waga:

Galaxy Note 5: 153,2 x 76,1 x 7,6 mm, 171 g

Galaxy S6 Edge+: 154,4 x 75,8 x 6,9 mm, 153 g

Jak widać, model Galaxy Note 5 jest zdecydowanie grubszy oraz cięższy, co bezpośrednio związane jest z jednym z jego największych atutów, czyli rysikiem S Pen. Na koniec warto dodać, że oba urządzenia oferowane będą w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, złotej i srebrnej.