Galaxy Note 6 - garść interesujących informacji

Pojawiły się nowe doniesienia na temat Galaxy Note 6. Dosyć zaskakujące doniesienia...

Galaxy Note to seria smartfonów, która doczekała się wielu zwolenników wśród użytkowników Androida szukających urządzenia oferującego duży ekran oraz dodatkowe możliwości zapewniane przez obsługę rysika. Jeżeli jesteś jednym z nich powinny zainteresować cię najświeższe doniesienia na temat najnowszego przedstawiciela tej rodziny - modelu Galaxy Note 6. Stoi za nimi serwis SamMobile, który twierdzi, że gadżet ten zostanie wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 823 (2 x Kryo 2,6 GHz + 2 x Kryo 2 GHz; możliwe jest też osiągnięcie taktowania 3 GHz w przypadku rdzeni głównych) oraz aż 8 GB pamięci LPDDR4 RAM.

Czy to możliwe?

Do doniesień tych należy podchodzić bardzo ostrożnie. Znając Samsunga, który raczej nie jest skory do podejmowania dużego ryzyka zastosowanie wspomnianego układu (zamiast Snapdragona 820) wydaje się bowiem wątpliwe. Ponadto co prawda koreański producent zawsze starał się w serii Galaxy Note instalować więcej pamięci RAM niż w serii Galaxy S (Note 5: 4 GB RAM, S6: 3 GB RAM), lecz jej podwojenie (Galaxy S7 ma 4 GB RAM) byłoby chyba przesadą. Znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się wyposażenie Note 6 w 6 GB RAM-u.

Kolejne jeszcze świeże doniesienia

Na koniec warto też przypomnieć spekulacje, które pojawiły się w ostatnich dniach i mówią o spełnieniu przez Galaxy Note 6 standardu IP68 (wodo- i pyłoszczelność) oraz skanerze Iris (skanowanie tęczówki oka).

Kiedy premiera?

Samsung zamierza podobno ją przyspieszyć i zaprezentować Galaxy Note 6 znacznie wcześniej niż podczas wrześniowych targów IFA.