Galaxy Note 7: Samsung zdalnie ograniczy dostępną pojemność akumulatora

Samsung zamierza wprowadzić drastyczne rozwiązanie, które zmusi właścicieli wadliwych Galaxy Note 7 do skorzystania z programu wymiany.

Znaczna część z 2,5 miliona sprzedanych smartfonów Galaxy Note 7 ma problem z akumulatorem, który doprowadzić może nawet do wybuchu. Niestety program wymiany uruchomiony przez Samsunga nie przebiega tak szybko jak powinien ponieważ część właścicieli wadliwych egzemplarzy nie spieszy się aby z niego skorzystać. Samsung postanowił więc wdrożyć dosyć drastyczne rozwiązanie: 20 września poprzez aktualizację firmware drogą bezprzewodową (OTA) wprowadzi w firmware zmiany, które pozwolą na naładowanie akumulatora jedynie w 60% (tak jakby miał pojemność 2100 mAh). Dzięki temu z jednej strony zabezpieczy wadliwe Note 7 przed awarią, natomiast z drugiej zmusi opieszałych klientów do ich wymiany (nowe bezpieczne Galaxy Note 7 mają trafić do serwisów 19 września).

Teraz najważniejsze: jest to akcja pilotażowa, która obejmie tylko mieszkańców Korei Południowej.

Galaxy Note 7 z zielonym wskaźnikiem baterii

Na koniec warto wspomnieć o kolejnym interesującym kroku Samsunga związanym z Galaxy Note 7 polegającym ma na wprowadzeniu zmiany, która pozwoli od razu na określenie, czy dany egzemplarz jest bezpieczny. Jak pisze ZDNet nowe sprawne egzemplarze mają wyświetlać na ekranie wskaźnik baterii w kolorze zielonym a nie białym.