Galaxy Note 7 ma najlepszy ekran

Jeżeli jakość wyświetlanego obrazu jest dla ciebie kluczowa w smartfonie, model Galaxy Note 7 powinien zaspokoić twoje wymagania. Spisuje się bowiem pod tym względem wyśmienicie.

Wyświetlacz zaprezentowanego niedawno smartfona Galaxy Note 7 to jego bardzo mocny punkt. Wynika tak z raportu firmy DisplayMate, która wzięła ten element "na warsztat".

Galaxy Note 7 - parametry ekranu

Galaxy Note 7 został wyposażony w zakrzywiony wzdłuż dwóch dłuższych krawędzi ekran wykonany w technologii Super AMOLED. Cechuje go przekątna wynosząca 5,7 cala oraz rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, co przekłada się na ogromną gęstość pikseli wynoszącą aż 518 ppi. Wspiera on technologię HDR, dla której niezbędna jest wysoka jasność wyświetlanego obrazu sięgająca w Galaxy Note 7 poziomu 1000 nitów, czyli znacznie wyższego niż w przypadku ekranu Galaxy S7 (855 nitów). Dodatkowo panel oferuje do dyspozycji użytkownika kilka przydatnych trybów, w tym cztery tryby wyświetlania (Adaptive Display, AMOLED Cinema, AMOLED Photo i Basic Screen Mode) oraz tryb nocny (Blue Light Filter), który silnie redukuje emisję niebieskiego światła. Na koniec warto też dodać, że tryb automatycznego ustawiania poziomu podświetlenia może jako pierwszy na rynku korzystać z informacji dostarczanych nie przez jeden, ale dwa czujniki oświetlenia.

Zobacz również:

  • Ranking telewizorów 2022 - najlepsze modele tego roku
  • Apple z nowinką - okulary w cenie Twojego samochodu

Galaxy Note 7 - jakość ekranu

Z przeprowadzonego przez specjalistów DisplayMate testów wynika, że ekran Galaxy Note 7 jest bardziej zaawansowany technologicznie od ekranów modeli Galaxy Note 5, Galaxy S7 i S7 edge. Spośród wszystkich urządzeń jakie do tej pory przetestowała firma DisplayMate oferuje on najniższy współczynnik odbicia na poziomie 4,6%. Posiada też tryb adaptacyjny, który zapewnia możliwość cieszenia wzroku największą gamą kolorów oraz wysokim ich nasyceniem.

Zachęcam do zapoznania się z pełnym raportem i dokładnymi wynikami poszczególnych testów. Znajdziecie go na stronie DisplayMate.