Galaxy Note 7: nowy program wymiany pozwoli na tani zakup Galaxy S8 lub...Galaxy Note 8

Samsung potwierdził, że zamierza wprowadzić do oferty smartfon Galaxy Note 8.

Samsung przedstawił w Korei założenia programu Galaxy Upgrade skierowanego do właścicieli wycofanego z produkcji smartfona Galaxy Note 7. Wynika z nich, że osoby, które zdecydują się na wymianę niebezpiecznego Note na Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge będą mogły w przyszłym roku dokonać kolejnej wymiany na Galaxy S8 lub Galaxy Note 8. Tym samym koreańska firma jednocześnie zaprzeczyła spekulacjom mówiącym o zaprzestaniu rozwoju smartfonów z linii Note.

Opcja kolejnej wymiany zakłada oddanie Samsungowi Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge oraz skorzystanie z 50 procentowego rabatu na zakup Galaxy S8 lub Galaxy Note 8. Przedstawiając taką propozycję koreańska firma zapewne ma nadzieję, że zminimalizuje odpływ jej dotychczasowych klientów do konkurencji, czyli przede wszystkim Apple. Niestety na obecną chwilę nie mamy żadnych informacji na temat dostępności programu Galaxy Upgrade poza koreańskim rynkiem.

Galaxy S8

Na koniec warto dodać, że z ostatnich niepotwierdzonych doniesień wynika, iż problemy z Galaxy Note 7 (konkretnie z ustaleniem przyczyn zapalania się akumulatora) wpłynęły na przesunięcie o dwa tygodnie prac nad smartfonem Galaxy S8. Czy oznacza to jednocześnie przesunięcie jego premiery? Oczywiście nie można tego wykluczyć. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że koreańska firma "wyrobi" się przed Mobile World Congress 2017 (oczekuje się, że konferencja Samsung Unpacked odbędzie się dokładnie 26 lutego).