Galaxy Note 7: produkcja zakończona. Możesz wymienić na Galaxy S7 Edge

Produkcja Samsunga Galaxy Note 7 została zakończona. Jeżeli masz ten smartfon natychmiast go wyłącz.

Galaxy Note 7 był dobrze oceniany przez recenzentów i zwykłych użytkowników. Niestety szybko okazało się, że ma on poważna wadę związaną z zasilaniem, która może prowadzić do jego zapalenia. Coraz więcej tego typu przypadków wymusiło na koreańskiej firmie podjęcie decyzji o zainicjowaniu procesu wymiany wadliwych egzemplarzy. Niestety z czasem pojawiły się doniesienia o przypadkach zapalenia egzemplarzy, które miały być już bezpieczne. To, jak się właśnie dowiadujemy, zmusiło Samsunga do całkowitego wstrzymania produkcji Galaxy Note 7 oraz jego sprzedaży.

"Z korzyścią dla bezpieczeństwa konsumentów postanowiliśmy wstrzymać sprzedaż i program wymiany Galaxy Note 7 i w konsekwencji wstrzymać jego produkcję." - czytamy w oświadczeniu Samsunga.

Mam Galaxy Note 7 - co robić?

Przede wszystkim "użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note 7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych". Ponadto Samsung zamieścił właśnie na swojej polskiej stronie oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że "polscy klienci będą mogli wybrać następujące opcje":

1. Wymiana Note7 na Samsung Galaxy S7 Edge

2. Zwrot pieniędzy za Note7

Galaxy Note 7 - szrama na wizerunku Samsunga

To to stało się z Galaxy Note 7 to nie wpadka, ale chyba największa porażka w historii rynku smartfonów. Pogoń za jak najszybszym wprowadzaniem nowych rozwiązań (czego zresztą wymagają sami konsumenci) chyba niestety zaczyna odbijać się na jakości wykonania smartfonów. Wygląda to tak, jakby producenci sprzętu powoli przestawali ogarniać smartfonową platformę, która staje się coraz bardziej skomplikowana. Mniejsza z tym, jeżeli odbija się to na niepoprawnym działaniu jakichś elementów pokroju skanera linii papilarnych, czy aparatu. Gorzej, gdy dochodzi do wad mogących zagrozić zdrowiu i życiu użytkownika.