Galaxy Note 7 - sprawdź czy cię na niego stać

Galaxy Note 7 zagościł w ofercie wybranych europejskich sklepów. Dzięki temu poznaliśmy jego cenę.

16 sierpnia rozpocznie się przedsprzedaż smartfona Galaxy Note 7. Dla zainteresowanych tym urządzeniem czytelników mamy ważną informację: urządzenie pojawiło się już w niektórych europejskich sklepach w cenie 849 euro, co daje po przeliczeniu na złotówki ok. 3650 zł.

Galaxy Note 7 - co oferuje?

Galaxy Note 7 oferuje zakrzywiony wzdłuż dłuższych krawędzi ekran QHD (gęstość 518 ppi) Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala. Doczekał się konstrukcji zapewniającej wodoszczelność (do 1,5 metra, do 30 minut), a także usprawnień w zakresie funkcjonalności rysika S Pen oraz poprawy zabezpieczeń poprzez dodanie skanera tęczówki, który będzie wykorzystywany m.in. do autoryzowania bezpiecznych płatności za pomocą systemu Samsung Pay.

Galaxy Note 7 w "wypasionej" wersji?

Na koniec warto dodać, że Galaxy Note 7 być może sprzedawany będzie także w potężniejszej wersji. Na stronie chińskiej agencji Tenaa pojawiła się bowiem informacja, że zaoferuje ona:

- dodatkowy slot na drugą kartę SIM

- 6 GB pamięci RAM ("zwykły" Galaxy Note 7 posiada 4 GB RAM)

- 128 GB wewnętrznej pamięci flash ("zwykły" Galaxy Note 7 posiada 64 GB pamięci)

Niestety obecnie nie wiadomo, czy potężniejsza wersja Galaxy Note 7 trafi także do Europy, czy będzie kierowana wyłącznie do chińskich konsumentów.