Galaxy Note 7 - wiemy dlaczego wybuchał

Samsung podał przyczynę problemów z Galaxy Note 7. Wiemy też, co zamierza zrobić, aby w przyszłości nie powtórzyć podobnego błędu.


Niebezpieczne Galaxy Note 7

Smartfon Galaxy Note 7 został bardzo pozytywnie przyjęty przez rynek. Nikt jednak wówczas nie spodziewał się, że za jego przyczyną Samsung zaliczy tak spektakularną porażkę. Urządzenie okazało się niebezpieczne i koreański producent szybko zmuszony został do zaprzestania jego produkcji i wdrożenia programu pozwalającego na zebranie z rynku wszystkich działających egzemplarzy (po drodze podjęta była nieudana próba ich wymiany).

Groźne wybuchy

Od początku wiadomo było, że problem Galaxy Note 7 związany był z zasilaniem. Z czasem okazało się jednak, że Samsung ma ogromne kłopoty z dokładnym ustaleniem przyczyny kłopotów. Dzisiaj po wielu miesiącach pracy potężnej grupy ekspertów w końcu udało się to ustalić.

Zobacz również:

Galaxy Note 7 -dlaczego wybuchał?

Według ustaleń ekspertów za incydenty odpowiadały wadliwie skonstruowane akumulatory:

- w przypadku akumulatorów produkowanych przez Samsung SDI powodem przegrzewania się były zbyt duże wymiary (dochodziło w rogach do zniekształcenia akumulatora, które wywoływało zwarcie)

- w przypadku akumulatorów chińskiej firmy Amperex (montowane w wymienianych Galaxy Note 7) ze względu na tempo prac doszło do błędów na etapie projektowania (źle wykonane elementy izolacyjne)

Działania zapobiegawcze

Samsung wdrożył nowe wewnętrzne procesy w zakresie jakości i bezpieczeństwa.

"Procesy te obejmują protokoły dodatkowe, takie jak wielopoziomowe działania w zakresie bezpieczeństwa i 8-punktowa Weryfikacja Bezpieczeństwa Baterii. Firma Samsung utworzyła także Grupę Doradczą ds. Baterii złożoną z doradców zewnętrznych, naukowców i badaczy, która ma zapewnić zachowanie przez firmę jasnej i obiektywnej perspektywy w odniesieniu do bezpieczeństwa baterii i innowacji" - tłumaczy koreański producent


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: