Galaxy Note 8 - pierwszy smartfon Samsunga z akumulatorem LG

Galaxy Note 8 jako pierwszy smartfon Samsunga zostanie wyposażony w akumulator firmy LG Chemical.


Galaxy Note 8 z akumulatorem LG

Serwis Chosun Ilbo twierdzi, że smartfon Galaxy Note 8 nie będzie korzystał z akumulatora Samsunga. Koreańska firma finalizuje już bowiem ponoć umowę z firmą LG Chemical, która zajmie się dostawami tego elementu. Jeżeli tak się stanie Note 8 będzie pierwszym smartfonem w historii Samsunga z akumulatorem LG.

Dlaczego nie Galaxy S8?

Zaprojektowanie, wykonanie odpowiednich testów i produkcja akumulatorów zajmuje ok. 6 miesięcy. To zaś oznacza, że na instalację akumulatorów LG model Galaxy S8 nie ma szansy się "załapać", ponieważ jego premiera będzie miała najprawdopodobniej miejsce w lutym 2017 roku.

Zobacz również:

Galaxy Note 7 - największa wpadka na rynku smartfonów

Przy tej okazji warto przypomnieć, że decyzja o podjęciu współpracy z nowym dostawcą akumulatorów związana jest bezpośrednio z problemami Galaxy Note 7, którego produkcja w związku wybuchającymi akumulatorami Samsung SDI została szybko zakończona.

Wybuchające Galaxy Note 7 - co było przyczyną?

Niestety jeszcze nie wiemy. Samsung po miesiącach testów podzielił się jednak właśnie wynikami swojego dochodzenia z innymi laboratoriami obiecując ponoć, że finalny raport zostanie opublikowany jeszcze w 2016 roku. Chcąc odzyskać zaufanie konsumentów musi to zrobić.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: