Galaxy Note 9 jednak z One UI 2.1

Samsung testuje nowe oprogramowanie układowe dla dwuletniego Note'a. Wszystko wskazuje na to, że flagowiec z 2018 roku otrzyma One UI 2.1.

Aktualizacje smartfonów Samsunga zawsze wywołują skrajne kontrowersje. Koreańczycy dosyć dobrze traktują swoich klientów dostarczając comiesięczne poprawki zabezpieczeń nawet na leciwe, trzyletnie już Samsungi Galaxy S8. Z drugiej strony nie każdy starszy smartfon koreańskiego producenta otrzymuje nowe wersje systemu operacyjnego Android oraz nakładki One UI.

Galaxy Note 9 jednak z One UI 2.1

Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy Note 9 jako flagowy smartfon z 2018 roku otrzymał aktualizację do Androida 10 już jakiś czas temu, ale w sieci znajdziemy mnóstwo sprzecznych wiadomości dotyczących nowej wersji nakładki One UI 2.1.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem
  • Galaxy S9 przechodzi na emeryturę. Koniec z regularnymi aktualizacjami!
  • Galaxy Note odchodzi na emeryturę! Kolejny model bez aktualizacji

Część źródeł twierdzi, że Samsungi z 2018 roku nie otrzymają najnowszej wersji nakładki, która zadebiutowała w lutym razem z rodziną Galaxy S20.

Dla posiadaczy Galaxy Note 9 mamy jednak dobrą wiadomość Portal Sammobile natrafił na ślad testowych wersji oprogramowania dla Europejskich oraz Koreańskich Samsungów Galaxy Note 9.

Najnowsze informacje wskazują, że Samsungi Galaxy Note 9 finalnie otrzymają aktualizację do One UI 2.1.

Samsung testuje obecnie oprogramowanie układowe w wersji N960NKSU3ETD1 i N960FXXU5ETD5 odpowiednio dla Galaxy Note 9 z Korei Południowej oraz Europy.

Numer kompilacji jasno wskazuje, że mamy do czynienia z oprogramowaniem opartym na najnowszej wersji nakładki One UI.

W chwili obecnej Samsungi Galaxy Note 9 w Europie pracują pod kontrolą oprogramowania o numerze kompilacji N960FXXU5DTCA. Testowana kompilacja pochodzi z zupełnie innej rodziny, co oznacza, ze w prowadzi znaczące zmiany w oprogramowaniu.

Zmiana litery D na literę E wskazuje, że testowana wersja oprogramowania wprowadza znaczące zmiany. Samsung zmienia literę w nazwie oprogramowania, gdy wprowadza ono nową wersję systemu operacyjnego Android lub nakładki graficznej. W tym przypadku mamy do czynienia z zastąpieniem nakładki One UI 2.0 nowszą wersją 2.1.

Samsung One UI 2.1 pojawi się na Galaxy Note 9 oraz Galaxy S9 w najbliższym czasie.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite - najtańszy smartfon z rysikiem S-Pen.

Źródło: sammobile.com