Galaxy Note Edge, czyli phablet z zakrzywionym ekranem - recenzja


Czas pracy na baterii nie jest satysfakcjonujący

Większość nowych urządzeń mobilnych Samsunga z wyższej półki ma niewielką grubość. Minusem takiej konstrukcji jest niestety niezbyt dużo miejsca na akumulator. Nie inaczej jest w przypadku Galaxy Note Edge. Producent zdecydował się umieścić w urządzeniu ogniwo o pojemności 3000 mAh, czyli o 220 mAh mniej niż w Galaxy Note 4.

Ogniwo tej pojemności skutkuje krótszym czasem pracy Galaxy Note Edge z dala od gniazdka - nawet o kilka godzin w porównaniu do Galaxy Note 4. Może się zdarzyć, że Galaxy Note Edge będzie wymagał podłączenia do ładowarki przed końcem dnia. Na plus można zaliczyć za to tryb oszczędzania energii. Warto też wspomnieć o funkcji szybkiego ładowania, dzięki czemu w godzinę można doładować ponad połowę rozładowanego do zera akumulatora.

Aparat fotograficzny robi zdjęcia bardzo dobrej jakości

Galaxy Note Edge, czyli phablet z zakrzywionym ekranem - recenzja

Pod aparatem fotograficznym znajduje się LED i czujnik tętna

W Galaxy Note Edge pojawił się taki sam aparat fotograficzny jak w smartfonie Galaxy S5. Wykonuje on zdjęcia o wielkości 16 megapikseli i nagrywa filmy o rozdzielczości 4K, a pod obiektywem umieszczono LED-a i czujnik pracy serca. Wykonane przez Galaxy Note Edge fotografie nie pozostawiają wiele do życzenia. Phablet Samsunga to jeden z lepszych mobilnych aparatów jakie można znaleźć w phabletach z tego roku.

Bardzo dobre wrażenie robi przedni szerokokątny aparat. Wykonuje on fotografie o wielkości 3,7 megapiksela. Można wykorzystać go do wideorozmów przez najróżniejsze komunikatory internetowe lub robienia popularnych zdjęć typu selfie. W tym drugim przypadku bardzo przydatną funkcją jest możliwość wykorzystania czujnika pracy serca z tyłu obudowy jako spustu migawki.

Galaxy Note Edge - hit czy kit?

Samsung Galaxy Note Edge jest bardzo podobny do bardzo udanego modelu o nazwie Galaxy Note 4. Urządzenia dzielą między sobą design, oprogramowanie, podzespoły i chowany w obudowie rysik. Najdroższy phablet w ofercie firmy Samsung nie jest jednak pod każdym względem najlepszym urządzeniem dostępnym w sprzedaży.

Wyróżnikiem Galaxy Note Edge jest jedynie nietypowy, zakrzywiony ekran. Nie jest to jednak dodatek, który w diametralny sposób zwiększał komfort korzystania z urządzenia. Nie można za to odmówić Samsungowi tego, że przygotował urządzenie naprawdę wyróżniające się na tle konkurencji.

Z pewnością znajdzie się sporo osób, które postanowią zakupić Galaxy Note Edge właśnie ze względu na atrakcyjny i niecodzienny wygląd. Jak na razie w Polsce niestety trzeba sprowadzać to urządzenie do kraju na własną rękę. Dla większości użytkowników znacznie lepszym wyborem będzie Galaxy Note 4, czyli phablet o klasycznej budowie i równie topowych parametrach.