Galaxy Note Edge: poznaliśmy cenę phabletu Samsunga z zakrzywionym ekranem

Samsung Galaxy Note Edge to nowe urządzenie w ofercie koreańskiej firmy. Phablet zaprezentowany na targach IFA 2014, które odbyły się na początku września w Berlinie, wyróżnia się na tle produktów konkurencji nietypowym, zakrzywionym ekranem. Po licznych spekulacjach w końcu poznaliśmy cenę tego urządzenia.

Nowy phablet Samsunga występuje w dwóch wersjach. Galaxy Note 4 to urządzenie będące bezpośrednim następcą zeszłorocznego Note 3, czyli klasyczne urządzenie o 5,7-calowym ekranie z chowanym w obudowie rysikiem S-Pen. Na konferencji Unpacked, która miała miejsce zaraz przed rozpoczęciem berlińskich targów IFA 2014, koreańska firma zaprezentowała jednak dodatkowy wariant tego sprzętu.

Galaxy Note Edge to urządzenie z niecodziennym ekranem o przekątnej 5,6-cala. Przedni panel nie jest płaski. Wyświetlacz nachodzi na jedną z krawędzi phabletu. Ta dodatkowa przestrzeń może być wykorzystana np. do wyświetlania powiadomień. Producent liczy jednak na zewnętrznych deweloperów i inne pomysły wykorzystania tej części ekranu.

Zobacz również:

  • Apple pobiło rekord sprzedaży iPhone'a w Black Friday!
  • Cyber Monday - najlepsze promocje na sprzęt Samsunga [29.11.2021]
Galaxy Note Edge: poznaliśmy cenę phabletu Samsunga z zakrzywionym ekranem

Na prezentacji pominięto jednak jedną bardzo istotną kwestię, czyli cenę Galaxy Note Edge. Jeszcze w trakcie targów pojawiły się spekulacje, że phablet zostanie wyceniony na 999 euro. Wygląda na to, że te doniesienia się potwierdziły.

Co prawda Samsung nadal oficjalnie nie poinformował o cenie urządzenia, ale Galaxy Note Edge pojawił się w przedsprzedaży w jednym z niemieckich sklepów. Cena 999 euro dotyczy modelu z 64 GB pamięci. To bardzo wygórowana kwota, ale tyle samo zresztą kosztuje nowy iPhone 6 Plus z 5,5-calowym, klasycznym ekranem i 128 GB przestrzeni na dane.

źródło: tabtech.de