Galaxy Note nie zniknie z rynku, ale nowy model dopiero w 2022 roku.

Samsung nie zaprzestanie sprzedaży Galaxy Note, ale modele z rysikiem schodzą na drugi plan. Nowe modele pojawiać się będą co dwa lata.

Samsung ogłosił, że w tym roku możemy nie zobaczyć nowych modeli z serii Galaxy Note. Potwierdza to wcześniejsze plotki o rezygnacji z rozwoju tej linii topowych smartfonów dla użytkowników biznesowych.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Na corocznym spotkaniu akcjonariuszy, które zostało zwołane przez Samsunga w Korei Południowej, prezes DJ Koh przekazał, że w celu usprawnienia portfolio produktów, firma rozważa rezygnacje z wprowadzenia na rynek nowych modeli z rodziny Galaxy Note.

"Seria Note jest pozycjonowana jako model high-end w naszym portfolio biznesowym. Zaprezentowanie dwóch flagowych modeli w ciągu roku może być uciążliwe, więc wypuszczenie modelu Note w drugiej połowie roku może być trudne. Termin premiery modelu Note może ulec zmianie, ale dążymy do wypuszczenia modelu Note w przyszłym roku."

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zauważył problem. Wprowadzanie dwóch flagowców w ciągu roku obniża sprzedaż modeli z rodziny Galaxy S oraz Galaxy Note. Dodatkowo po premierze Galaxy Note modele z rodziny Galaxy S momentalnie stają się przestarzałe. Sprawy nie ułatwia również fakt, że często Galaxy Note i Galaxy S są do siebie bardzo podobne.

Bardzo możliwe, że decyzja została podjęta w związku z sytuacją epidemiologiczną. Producenci nadal mają problem z utrzymaniem łańcucha dostaw.

Samsung oficjalnie nie przekazał, co jest powodem rezygnacji z produkcji Samsunga Galaxy Notę, ale bardzo możliwe, że chodzi o niedobory układów scalonych.

Wypowiedź prezesa Samsunga wskazuje, że nowe modele Galaxy Note pojawią się na rynku dopiero w 2021 roku. Do tego czasu w sprzedaży pozostaną modele z rodziny Galaxy Note 20 (zapoznaj się z naszą recenzją Galaxy Note 20 Ultra).

Samsung nie zrezygnuje z sierpniowej konferencji prasowej, na której pokazywane były smartfony z rodziny Galaxy Note. W tym roku zobaczymy na niej nowe smartfony z elastycznymi ekranami.

Źródło: thenextweb.com