Galaxy S IV: aparat 13 MP, czterordzeniowy procesor Cortex-A15 2 GHz

W Sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat smartfona Samsung Galaxy S IV.


O tym, co może zaoferować smartfon Samsung Galaxy S IV, poinformowały dwa źródła.

Potężny procesor

Galaxy S IV korzystać ma z procesora Exynos 5450, który dysponuje czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością 2 GHz i wykonanymi w technologii 28 nm. Oczywiście decydując się na taką jednostkę Samsung będzie musiał poradzić sobie z jej sporym zapotrzebowaniem na energię.

Aparat 13 MP

Galaxy S IV zaoferować ma aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 13 MP, co wymagać będzie sporej mocy obliczeniowej oraz większej ilości pamięci. Możemy się więc spodziewać, że urządzenie otrzyma do dyspozycji 2 GB pamięci RAM.

Warto tutaj też dodać, że już modele Galaxy Note II i Galaxy S III miały mieć tego typu matrycę, lecz były problemy z ich dostawami.

Ekran Full HD

Galaxy S IV dysponować ma 4,99-calowym ekranem Super AMOLED pozwalającym na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080p i charakteryzującym się gęstością pikseli na poziomie 441 ppi, czyli znacznie wyższym niż oferuje konkurencyjny iPhone 5. Panel ten miałby zostać zaprezentowany przez Samsunga na mających się rozpocząć na początku przyszłego roku targach Consumer Electronics Show (CES).

Źródło 1, Źródło 2