Galaxy S IV będzie plastikowy. Przeszkadza Wam to?

To już praktycznie przesądzone: Samsung Galaxy S IV będzie dysponował plastikową obudową. Dlaczego?

Obecnie dostępne na rynku czołowe smartfony budowane są przy wykorzystaniu takich materiałów jak aluminium (iPhone 5), szkło (Xperia Z), czy wyższej jakości poliwęglan (Lumia 920), dzięki czemu ich użytkownicy mogą poczuć, że trzymają w dłoni urządzenie z wyższej półki.

W przypadku obudów "galaktycznych" smartfonów Samsunga mamy jednak do czynienia za znacznie mniej wyszukanym materiałem, czyli plastikiem Hyperglaze. Okazuje się też, że podobna polityka zostanie najprawdopodobniej zastosowana w przypadku mającego mieć premierę 14 marca smartfona Galaxy S IV.

Dlaczego? Dlatego, że stosowanie takiego materiału ma wiele zalet, o czym przekonywał Y.H. Lee z Samsunga. Oto one:

- możliwość budowania lekkich i cieniutkich obudów

- łatwość produkcji, która istotna jest przy realizowaniu gigantycznych zamówień na smartfony

- sprężystość pozwalająca obudowie zaabsorbować bez szwanku uderzenia (aluminium może się odkształcić, natomiast szkło pęknąć)

Lee wspomniał też o tym, że jego firma nie zamierza rezygnować z wymiennej tylnej klapki na rzecz obudów typu unibody. Jego zdaniem bowiem dla wielu użytkowników bardzo ważna jest możliwość wymiany baterii oraz spersonalizowania swojego urządzenia.

________________

No cóż, oznacza to, że trzymając Galaxy S IV w ręce nie będziemy mieli wrażenia, iż trzymamy urządzenie wykonane z materiałów klasy Premium. Pozostaje tylko pytanie: czy ma to dla Was znaczenie?


Zobacz również