Galaxy S IV (być może) już w kwietniu. Będzie dysponował niezniszczalnym ekranem

Agencja Reuters poinformowała, że Samsung być może już w kwietniu wprowadzi na rynek kolejny flagowy smartfon - model Galaxy S IV. Jego atutem miałby być niespotykany do tej pory na rynku ekran, który pod względem wytrzymałości pozostawiałby w tyle ekrany chronione przez szkło Gorilla Glass.

Dzięki ogromnym dochodom, które zapewnia przede wszystkim rynek mobilny, firma Samsung może przyspieszyć prace nad nowym flagowym smartfonem, czyli modelem Galaxy S IV - wynika z doniesień agencji Reuters. Według analityków i blogów technologicznych urządzenie to może trafić na rynek już w kwietniu.

Nowy smartfon miałby powstać w ramach projektu noszącego nazwę "Project J" i cechować się podobnym designem do swojego poprzednika. Aby wyróżnić się na tle konkurencji miałby jednak zostać wyposażony w ekran chroniony bardzo twardym sztucznym tworzywem cechującym się większą wytrzymałością niż wykorzystywane obecnie często szkło Gorilla Glass. Nietłukący się panel z pewnością stanowiłby atut, który doceniłoby wielu konsumentów.

Przechodząc do parametrów wspomnianego ekranu (oczywiście będzie on wykonany w technologii OLED), powinien on cechować się większą przekątną niż ekran Galaxy S III (4,8 cala). Ma on też wyświetlać lepszy obraz, w czym pomóc mu ma m.in. ogromna gęstość pikseli wynosząca aż 441 (Galaxy S III: 306 ppi, iPhone 5: 326 ppi).

Pozostałe spekulacje na temat prawdopodobnej specyfikacji Galaxy S IV mówią o:

- czterordzeniowym procesorze z rodziny Exynos 5

- 13-megapikselowym aparacie

Ekran elastyczny i składany

Na koniec warto przedstawić również opinię Marka Newmana, analityka ze Stanford Bernstein (Hong Kong), który idzie w swoich przewidywaniach co do "polityki ekranowej" Samsunga nieco dalej:

"Galaxy S IV albo S V będą miały prawdopodobnie do 2014 roku nietłukące, a nawet elastyczne i składane wyświetlacze"

_____________________

No cóż, Apple nie będzie miało lekko...