Galaxy S IV: pierwszy teaser, przewijanie stron oczami, specyfikacja i wydajność

Już wkrótce poznamy smartfon Galaxy S IV. Zanim to jednak nastąpi możemy obejrzeć pierwszy film promocyjny Samsunga związany z imprezą Samsung Unpacked oraz zapoznać się ze specyfikacją oraz kolejnymi spekulacjami na temat możliwości nowego gadżetu.


Dokładnie 14 marca podczas imprezy Samsung Unpacked 2013 w Nowym Jorku będzie miała miejsce premiera nowego flagowego smartfona z rodziny Galaxy, czyli modelu Galaxy S IV. Aby przygotować nas na to wydarzenie Samsung opublikował pierwszy promocyjny film:

Technologia Eye Scroll

Dodatkowo w Sieci pojawiły się też właśnie kolejne niepotwierdzone informacje na temat bardzo interesujących możliwości nowego gadżetu. Wynika z nich, że rozwinięciu zostanie poddana obecna w Galaxy S III technologia Smart Stay, która automatycznie wykrywa wzrok użytkownika skierowany na ekran utrzymując jego jasność. W nowszym wydaniu ma ona dodatkowo oferować możliwość śledzenia ruchów gałek ocznych umożliwiając im przewijanie stron.

Niestety obecnie nie są znane żadne dodatkowe szczegóły na temat tego rozwiązania. Wiadomo już jednak, że Samsung złożył zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych wniosek o ochronę prawną dla znaku towarowego "Eye Scroll".

Specyfikacja

Na koniec najciekawsze. W benchmarku AnTuTu pojawiły się właśnie wyniki wydajności, które najprawdopodobniej faktycznie odnoszą się do Galaxy S IV. Dodatkowo poznać możemy jego specyfikację:

Specyfikacja Samsunga Galaxy  S IV

Specyfikacja Samsunga Galaxy S IV

Samsung Galaxy S IV na tle konkurencji

Samsung Galaxy S IV na tle konkurencji

__________________

Jeżeli zaprezentowane informacje są prawdziwe, Galaxy S IV będzie prawdziwym potworem w zakresie wydajności. Dodatkowo znacznie uprzyjemni nam użytkowanie m.in. dzięki przydatnej funkcji śledzenia ruchu gałek oczu, która może się bardzo przydać np. podczas czytania długich stron internetowych.