Galaxy S10 X - smartfon 5G z sześcioma obiektywami

Wszyscy, którzy śledzą wieści o Samsung Galaxy S10, wiedzą, że największym modelem ma być Galaxy S10+. Ale być może pojawi się także jeszcze mocniejszy telefon w tej linii - Galaxy S10 X.

Południowokoreański portal ETNews podał ciekawe informacje dotyczące Samsung Galaxy S10 X, którego można nazwać "super-smartfonem". To X w nazwie ma oznaczać zarówno "rozwój" (eXpand), jak i "doświadczenie" (eXperience) - co mocny kojarzy się to z grami strategicznymi 4X, gdzie owe 4 "iksy" to skrót od eXpand, eXplore, eXploit i eXterminate.

Ma być to piąty model w linii (obok S10 Lite, S10, S10+, S10+ z 5G). A co o nim wiemy? Według cytowanego portalu ma być to urządzenie z ekranem o przekątnej 6,7" i wyświetlaczem Super AMOLED i aż sześcioma obiektywami. Cztery z nich mają znajdować się z tyłu urządzenia, dwa na jego przedzie. Smartfon ten ma posiadać pełne wsparcie dla technologii 5G. Na dane użytkownika przewidziano aż 1TB miejsca (czyli jak w najbardziej zaawansowanym Galaxy S10+), co pozwoli na przechowywanie setek zdjęć i nagrań wideo, a pojemna bateria - 5000 mAh - powinna umożliwić ponad 12 godzin intensywnej pracy urządzenia.

Galaxy S10 X - smartfon 5G z sześcioma obiektywami

Według ETNews, Galaxy S10 X ma mieć także dodatkowe rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest Life Pattern (nazwa robocza). Technologia ta ma dopasowywać wszystkie ustawienia i funkcje telefonu do profilu wybranego przez użytkownika. Czyli - coś w stylu trybu oglądania, jaki oferują telewizory, ale obejmujący więcej aspektów - od użycia danych po tryb robienia zdjęć i nagrywania klipów wideo.

Oczywiście model ten ma być najdroższym przedstawicielem całej linii. Jaka będzie cena - tego nie wiemy, ale Galaxy S10+ z 12GB RAM i 1TB pamięci ma kosztować 1,599 USD (ok. 6 tys. zł), więc model bardziej rozbudowany to z pewnością 100-200 USD więcej. Jak donosi ETNews, wersja X znajdzie się w sprzedaży 29 marca 2019.

Oczywiście nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia od Samsunga tych informacji. Pozostaje czekać cierpliwie do 20 lutego na oficjalną prezentację całej linii smartfonów Galaxy S10. Jak na razie wszystko, co wiemy na ich temat (plotki, przecieki, etc.) zbieramy na jednej stronie. Zajrzyj, aby zobaczyć, co wiemy o Samsung Galaxy S10!