Galaxy S20 Lite lepszy od Galaxy S20? Wszystko na to wskazuje

Nowe wersja Samsunga Galaxy S20 ma być tańsza oraz lepsza od pierwowzoru. Sprawdź, czego dowiedzieliśmy się o budżetowym flagowcu z Korei.

W zeszłym roku Samsung postanowił reaktywować wprowadzanie na rynek tańszych wersji flagowych modeli z dopiskiem Lite. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku również zobaczymy nieco niżej wycenione wersje Samsunga Galaxy S20 oraz debiutującego wkrótce na rynku Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite

Najnowsze informacje uzyskane przez portal 91mobiles wskazują, że Galaxy S20 Lite może zadebiutować na rynku jako Samsung Galaxy (S20) Fan Edition. Kiedyś zastosowano już takie nazewnictwo dla poprawionej wersji Samsunga Galaxy Note 7.

Pisaliśmy już o wycieku wyników testów syntetycznych prototypowego egzemplarza Galaxy S20 Lite. Urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 865 zamiast stosowanego w Europie niezbyt udanego Exynos'a 990. Dodatkowo smartfon posiadał 6 GB pamięci operacyjnej, 120 Hz ekran z niewielkim wycięciem na aparat oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. W przeciwieństwie do Galaxy S10 Lite nadchodzący smartfon będzie w pełni wodoodporne, co zostanie potwierdzone certyfikatem IP 68.

Snapdragon 865 już w chwili obecnej nie jest najwydajniejszym procesorem Qualcomm'a, a jego cena do momentu premiery Galaxy S20 Lite jeszcze bardziej spadnie. To świetna wiadomość dla konsumentów, którzy będą w stanie kupić wydajny smartfon na lata za mniej, niż 3000-4000 zł.

Najnowsze plotki sugerują, że Galaxy S20 Lite lub Galaxy Fan Edition dostępny będzie na rynku w kilku różnych wariantach. Mowa o modele z modemem sieci 4G LTE oraz opcjonalnym modemem sieci 5G. Bazowym wariantem będzie SM-G780 z 5G, ale na niektórych rynkach pojawi się zubożała wersja SM-G781 z modemem sieci 4G LTE. Portal 91mobiles przekazał, że telefon otrzymał nazwę kodową R8.

Wersje kolorystyczne Samsunga Galaxy S10 Lite

Wersje kolorystyczne Samsunga Galaxy S10 Lite

Patrząc na cykl wydawniczy Samsunga na przestrzeni ostatnich lat powinniśmy spodziewać się, że Galaxy S20 Lite (Galaxy S20 Fan Edition) zostanie zaprezentowany pod koniec tego roku lub na początku 2021 roku przed samą premierą Galaxy S21/S30.

Wprowadzenie tańszych wersji Galaxy S to świetny pomysł, ponieważ flagowce Samsunga na przestrzeni ostatnich miesięcy znacząco zdrożały.

Przeczytaj najświeższe informacje o nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S10 Lite.

Źródło: gizchina.com