Galaxy S20 Ultra z kolejną aktualizacją, która nie rozwiązuje problemu

Najnowsze oprogramowanie układowe jedynie połowicznie naprawia problem z autofocusem.

Samsung Galaxy S20 Ultra miał być najlepszym fotosmartfonem 2020 roku. Koreańczycy przez wiele miesięcy pracowali nad swoim najdroższym flagowcem, który oferuje zupełnie nowe aparaty. Niestety sztandarowa funkcja Samsunga Galaxy S20 Ultra nadal boryka się z wieloma problemami.

Galaxy S20 Ultra z kolejną aktualizacją, która nie rozwiązuje problemu

Źródło: pcworld.com

Od premiery w lutym 2020 roku rozczarowani użytkownicy Galaxy S20 Ultra kosztującego 5999 zł narzekają na aparat i ujawniają kolejne problemy. Samsung praktycznie cały czas wydaje aktualizacje oprogramowania, które niestety nie są w stanie rozwiązać wszystkich kłopotów z aparatem. Czasami dochodzi nawet do sytuacji, w której eliminacja jednego problemu prowadzi do powstania innego.

Duży aparat fotograficzny o rozdzielczości 108 MP zapewnia niewielką głębię ostrości oraz dłuższą ogniskową w porównaniu z obiektywami o znacznie mniejszej liczbie pikseli. W rezultacie Samsung Galaxy S20 Ultra miewa spore problemy z automatycznym ustawianiem ostrości podczas wykonywania zdjęć z niewielkiej odległości. Problem nasila się, gdy fotografie wykonywane są w słabych warunkach oświetleniowych.

Koreańczycy próbują złagodzić problem. Najnowsza wersja oprogramowania układowego o numerze kompilacji G98xxXXU2ATE6 po raz kolejny aktualizuje aplikację i algorytmy aparatu.

Samsung Galaxy S20 Ultra po zaktualizowaniu poprosi użytkownika o odsunięcie się od obiektu, gdy aparat będzie miał problem z ostrzeniem. Po oddaleniu się telefon poprosi o użycie przełącznika o nazwie Close-Up 1,5x, który pozwoli na wykonanie fotografii z takim samym kadrem, jak gdybyśmy stali bliżej obiektu.

Dzięki 108 MP rozdzielczości obiektywu jakość nie ucierpi zbytnio ze względu na 1,5 krotne powiększenie obrazu.

Tańsze modele z rodziny Galaxy S20 - Galaxy S20 i Galaxy S20+ nie posiadają aparatu o rozdzielczości 108 MP i nie otrzymały nowej funkcji.

Autofocus do tej pory był jednym z największych problemów aparatu Samsunga Galaxy S20 Ultra. Najnowsze oprogramowanie nie rozwiąże fizycznych problemów z matrycą, ale pozwoli złagodzić problem z ostrzeniem obrazu.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: phonearena.com